Studenci pierwszego roku studiów drugiego stopnia pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego zawitali do Zakładu Karnego w Przemyślu, by nie tylko zapoznać się z realiami pracy funkcjonariuszy służby więziennej, ale też zwrócić uwagę na rodzaje działalności kulturalno-oświatowych realizowanych w jednostkach penitencjarnych.
Major Piotr Pijanowski poinformował, że studenci byli zaznajamiani z praktycznymi sposobami realizacji zajęć, mających na celu aktywizację osadzonych, zabezpieczenie ich czasu wolnego oraz poznali przykłady udziału skazanych w konkursach i wydarzeniach realizowanych przez instytucje zewnętrzne.
W drugiej części spotkania skupili się nad własną przyszłością. Prowadzący byli otwarci na pytania dotyczące m.in. zasad rekrutacji do służby więziennej, wynagrodzenia czy możliwości rozwoju zawodowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze