Taneczna rywalizacja odbyła się aż w 38 kategoriach zróżnicowanych od względem wieku, klasy tanecznej i stylów. W każdej z nich pary walczyły o zwycięstwo i „Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla”. Ich umiejętności oceniała doborowa, kilkuosobowa komisja sędziowska.
Tradycyjnie początek jesieni to wielkie taneczne święto w nadsańskim mieście. Tegoroczna Przemyska Gala Taneczna (7 października br.) w hali POSiR objęła dwa oddzielne turnieje: Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla”[paywall].
W gali wystartowały niemal wszystkie pary taneczne z całego Podkarpacia oraz tancerze z wielu miast Polski, z wielu szkół i klubów tańca (łącznie ponad 300 tancerzy, m.in. z: Krakowa, Tarnowa, Lublina, Krosna, Rzeszowa, Stalowej Woli czy Boguchwały). Najmłodszą kategorią wiekową była ta, w której rywalizowali 8- i 9-latkowie. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć pary, posiadające najwyższe klasy tanecznych, które zaprezentowały znakomity poziom w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Stworzyły wspaniały klimat wielkiego tanecznego balu.
Wiele miejsc na podium, znakomite recenzje przemyskich par już nikogo nie dziwią, bo dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „A – Z” Aleksandry Sołgi prezentują wielkie umiejętności. Przemyscy tancerze aż 12-krotnie stawali na „pudle” (6-krotnie na 1. miejscu, 2-krotnie na 2., 4-krotnie na 3.). 5 par otrzymało awans do wyższej klasy tanecznej.
Udany start w Mistrzostwach Okręgu to przepustka dla tancerzy do udziału w Mistrzostwach Polski. Taka szansę otrzymała przemyska para Elwin Hamzayev i Wiktoria Markiewicz, która zajęła 3. miejsce w kategorii 14 – 15 lat w stylu latynoamerykańskim.
Warto dodać, że profesjonalną, sprawną organizację imprezy zapewniły Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca „A – Z”, natomiast grupy: „Azetki” i „Salsa Lady Group” przygotowały ciekawą, widowiskową, oprawę artystyczną w karaibskich rytmach.
Wyniki przemyskich tancerzy:
Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT:
14 – 15 lat; styl latynoamerykański: 3. Elwin Hamzayev – Wiktoria Markiewicz.
XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla”:
Powyżej 15 lat; klasa D; styl standardowy: 1. Piotr Starnawski – Katarzyna Dąbek, 3. Hubert Rajek – Joanna Ciżman.
Powyżej 15 lat; klasa D; styl latynoamerykański: 1. Piotr Starnawski – Katarzyna Dąbek.
14 – 15; klasa C; styl latynoamerykański: 1. Elwin Hamzayev – Wiktoria Markiewicz.
14 – 15 lat; klasa D; styl standardowy: 1. Elwin Hamzayev – Wiktoria Markiewicz (awans do klasy C).
14 – 15 lat; klasa E; styl standardowy: 4. Oliwier Gierczak – Gabriela Flis (awans do klasy D).
14 – 15 lat; klasa F; styl standardowy: 3. Filip Perłak – Amanda Ogonowska (awans do klasy E).
10 – 11 lat; klasa H: 1. Krystian Krawczyk – Emilia Szelążek, 2. Filip Łukaczyk – Kinga Szymczak.
10 – 11 lat; klasa G: 2. Szymon Baran – Karolina Zubilewicz (awans do klasy F), 3. Jakub Niemiec – Wiktoria Grzywacz.
12 – 13 lat; klasa G: 1. Miłosz Michalecki – Gabriela Woźniak (awans do klasy F).
Organizatorzy i sponsorzy:
Organizatorzy: Szkoła Tańca „A – Z” i Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca. Współorganizatorzy: PCKiN „Zamek”, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Okręg Podkarpacki PTT. Patronat objął prezydent Przemyśla.
***
Sponsorzy: MPEC, MZK, hotel „Facpol”, hotel „Marko”, firmy: „Karina”, „Domator”, „Uniservice”, hurtownia „Anma”, Okręg Podkarpacki PTT, Gmina Miejska Przemyśl, POSiR, PCKiN „Zamek”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jedyne miejsce w Przemyślu gdzie ludzie byli uśmiechnięci,życzliwi dla siebie i ta wspaniała atmosfera.A jednak można.
Jedyne miejsce w Przemyślu gdzie ludzie byli uśmiechnięci,życzliwi dla siebie i ta wspaniała atmosfera.A jednak można.