Dwa lata trzeba było czekać na coś, co jest obowiązkiem władz miasta, czyli dbanie o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Nie było na to pieniędzy, ale dzięki zaradności szefostwa Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu można odtrąbić sukces: niebawem rozpocznie się odmalowywanie oznakowania ulic!
O tym, jak ważne jest oznakowanie poziome ulic, czyli np. gdzie są przejścia dla pieszych,w którym momencie można zmienić pas ruchu czy wyprzedzić inny pojazd, doskonale wiedzą kierowcy.
Fatalnie wygląda oznakowanie na rondach. W mieście są ronda tzw. turbinowe, kierowcy, którzy[paywall] nie do końca mają świadomość, jak się po nich poruszać, zjeżdżają, jak chcą i gdzie chcą. Wiele było już sytuacji, że do poważnej stłuczki był tylko krok.
A wszystko przez niewidoczne linie. Oznakowanie poziome bowiem jest niemal tak samo ważne, jak oznakowanie pionowe. Brak popularnych białych pasów na jezdniach stwarza również niebezpieczeństwo dla pieszych.
I dla wszystkich jest to normalne, ale nie dla władz nadsańskiego grodu. Zarówno za poprzedniej ekipy rządzącej, jak i obecnej, to nie jest problem... Jeszcze kilka, kilkanaście tygodni i najprawdopodobniej resztki białej farby znikłyby bezpowrotnie.
Na całe szczęście do tego nie dojdzie. Co prawda w ub.r. władze miasta nie wydały zgody na odmalowanie oznakowania poziomego, ale w br. Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu zdecydował się na ogłoszenie przetargu na to przedsięwzięcie, który kilkanaście dni temu został rozstrzygnięty.
– W tym tygodniu podpiszemy umowę. Firma wykona istniejące oznakowanie poziome ulic na terenie miasta, czyli linie osiowe, linie krawędziowe, strzałki, przejścia dla pieszych i tak dalej. Także oznakowanie rond i skrzyżowań. Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie czerwca. Firma ma to wykonać w ciągu pięciu tygodni. Być może wystąpią pewne utrudnienia w ruchu, ale będziemy się starać, aby na głównych ulicach miasta malowanie odbywało się wyłącznie w godzinach nocnych – zapewnił Piotr Bartocha z przemyskiego ZDM.
Przetarg wygrało konsorcjum firm – „Malplast” z Kielc i PPU-H „Znak” z Zagnańska. Łączny koszt przedsięwzięcia to 340 tys. zł brutto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W innych miastach nie jest tepiej a ja nawet śmiem twierdzić,że o wiele gorzej. Zapraszam do Tarnobrzega ,Krosna czy też Rzeszowa .Nie spomne o Tarnowie gdzie jest tragicznie czy też bedącym obecnie na topi Chełmnie.
Po co malować, przed wyborami Panie Prezydencie najlepiej ?
Tadeuszu, tym razem absolutnie się z Tobą nie zgadzam.Jestes adwokatem Pana Prezydenta?Naprawdę jest gdzieś jeszcze gorzej? Nie wypisuj bzdur
A może Tadeusz ma drugie imię Wojciech...
I dlatego jestem zawsze pewny żeby nie kupować tej gazetki z takimi „artykułami’ …
Niestety nie mam różowych okularów patrząc na oznakowanie w innych miastach.A artykulik ma na celu dowalić Prezydentowi.
Chyba miałeś rację.Na drugie mu Wojciech.Uderz w sól, a nożyce.....
Jak zwykle twe ......... penis wie jak nazwać można co najwyżej o kant anusa potłuc!
pełna zgoda, nie wie ten co całe życie d...nie ruszył z Przemyśla..
Co oznacza w innych miastach? ja mieszkam tu i inne mnie nie interesują,A w hameryce murzynów biją.Swoją drogą jestem ciekawa na czym obcięli żeby starczyło na malowanie.
Haha jaki stronniczy artykuł. Urzad miasta be, ale Pan Szanowny Dyrektor w pocie i łzach znalazł finanse na to, o jego spółka powinna robić. Ale to nie pierwszy raz. Ten Pan tak ma
Pierdo***cie 2 lata nie malowano linii! Przejścia dla pieszych w dramatycznym stanie, bezsensowne służy rowerowe nie widoczne a Wy piszecie o Rzeszowie? Porównujmy się do Orłów to maks na co nas stać zresztą tam do pracy będziemy jeździć... Do MZ gówn* wiesz kto gdzie był, miasto upadło.
Chełm -- w "Chełmie".Chełmno -- w "Chełmnie".Ot tak sobie..... napisłem.
Dlaczego stronniczy artykuł? Żałosnyś jest "Heh". Dyrektor nie ma swojej KASY, dostaje ją od RM, Prezydenta. Jak było z kasą dla ZDM w ubiegłym roku? Jak nie wiesz to nie zawracaj JEJ!
większość z was dupy nie ruszyło z własnego domu jak kundel który na łańcuchu tylko ujada a tym łańcuchem jest wasza mentalność I narzekanie na wszystko , zobaczcie jak jest w innych miastach nie mówiąc za granicą...
W innych miastach nie jest tepiej a ja nawet śmiem twierdzić,że o wiele gorzej. Zapraszam do Tarnobrzega ,Krosna czy też Rzeszowa .Nie spomne o Tarnowie gdzie jest tragicznie czy też bedącym obecnie na topi Chełmnie.
Po co malować, przed wyborami Panie Prezydencie najlepiej ?
Tadeuszu, tym razem absolutnie się z Tobą nie zgadzam.Jestes adwokatem Pana Prezydenta?Naprawdę jest gdzieś jeszcze gorzej? Nie wypisuj bzdur