Reklama

Sukces! Oznakowanie przemyskich ulic zostanie odmalowane. Czekać trzeba było 2 lata

Dwa lata trzeba było czekać na coś, co jest obowiązkiem władz miasta, czyli dbanie o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Nie było na to pieniędzy, ale dzięki zaradności szefostwa Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu można odtrąbić sukces: niebawem rozpocznie się odmalowywanie oznakowania ulic!

O tym, jak ważne jest oznakowanie poziome ulic, czyli np. gdzie są przejścia dla pieszych,w którym momencie można zmienić pas ruchu czy wyprzedzić inny pojazd, doskonale wiedzą kierowcy.

Fatalnie wygląda oznakowanie na rondach. W mieście są ronda tzw. turbinowe, kierowcy, którzy[paywall] nie do końca mają świadomość, jak się po nich poruszać, zjeżdżają, jak chcą i gdzie chcą. Wiele było już sytuacji, że do poważnej stłuczki był tylko krok.

A wszystko przez niewidoczne linie. Oznakowanie poziome bowiem jest niemal tak samo ważne, jak oznakowanie pionowe. Brak popularnych białych pasów na jezdniach stwarza również niebezpieczeństwo dla pieszych.

I dla wszystkich jest to normalne, ale nie dla władz nadsańskiego grodu. Zarówno za poprzedniej ekipy rządzącej, jak i obecnej, to nie jest problem... Jeszcze kilka, kilkanaście tygodni i najprawdopodobniej resztki białej farby znikłyby bezpowrotnie.

Na całe szczęście do tego nie dojdzie. Co prawda w ub.r. władze miasta nie wydały zgody na odmalowanie oznakowania poziomego, ale w br. Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu zdecydował się na ogłoszenie przetargu na to przedsięwzięcie, który kilkanaście dni temu został rozstrzygnięty.

Reklama

– W tym tygodniu podpiszemy umowę. Firma wykona istniejące oznakowanie poziome ulic na terenie miasta, czyli linie osiowe, linie krawędziowe, strzałki, przejścia dla pieszych i tak dalej. Także oznakowanie rond i skrzyżowań. Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie czerwca. Firma ma to wykonać w ciągu pięciu tygodni. Być może wystąpią pewne utrudnienia w ruchu, ale będziemy się starać, aby na głównych ulicach miasta malowanie odbywało się wyłącznie w godzinach nocnych – zapewnił Piotr Bartocha z przemyskiego ZDM.

Przetarg wygrało konsorcjum firm – „Malplast” z Kielc i PPU-H „Znak” z Zagnańska. Łączny koszt przedsięwzięcia to 340 tys. zł brutto.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-08 17:39:30

    W innych miastach nie jest tepiej a ja nawet śmiem twierdzić,że o wiele gorzej. Zapraszam do Tarnobrzega ,Krosna czy też Rzeszowa .Nie spomne o Tarnowie gdzie jest tragicznie  czy też bedącym obecnie na topi Chełmnie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leszczu - niezalogowany 2021-06-08 18:04:15

    Po co malować, przed wyborami  Panie Prezydencie najlepiej ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zenek - niezalogowany 2021-06-08 18:11:35

    Tadeuszu, tym razem absolutnie się z Tobą nie zgadzam.Jestes adwokatem Pana Prezydenta?Naprawdę jest gdzieś jeszcze gorzej? Nie wypisuj bzdur

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama