Reklama

Sukcesy przemyskich licealistek

12/04/2019 15:30

Uczennice dwóch przemyskich liceów zostały laureatkami II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Pierwsze miejsce przypadło I Liceum im. Juliusza Słowackiego, drugie II Liceum im. prof. Kazimierza Morawskiego. 22 marca o w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego olimpiady, do którego zakwalifikowano tylko 4 zespoły na 113 z całego Podkarpacia.

Wydarzenie[paywall] organizuje Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podsumowanie, które rozpoczęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, miało formę konferencji „Rodzina pierwszą szkołą życia”, organizowanej przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Rafała Czupryka, Pełnomocnika Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin.

Termin konferencji wybrany został nieprzypadkowo, 24 marca 1944 roku zginęła bowiem ośmioosobowa rodzina Ulmów z Markowej, ukrywająca w czasie II wojny światowej kilku Żydów, której proces beatyfikacyjny jeszcze trwa. Opiekunami merytorycznymi zespołów są Artur Derdziak z I LO i dr Małgorzata Wilgucka z II LO w Przemyślu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama