Rokietnica jest jednym z nielicznych samorządów w naszym regionie, które zdecydowały się na organizację dni gminy. Po czasie pandemicznych ograniczeń mieszkańcy dostali solidną, bo dwudniową dawkę rozrywki. Było trochę sportu, kilka oryginalnych atrakcji oraz koncerty: Kamila Suskiego i zespołów MeGustar oraz Menelaos.
Program tegorocznych Dni Gminy Rokietnica obfitował w atrakcje. Dwudniowe wydarzenie rozpoczął 31 lipca Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rokietnica, który wygrała drużyna o wdzięcznej nazwie „Upadłe gwiazdy z Rokietnicy”.
Kolejnym punktem programu było otwarcie ścieżki[paywall] edukacyjnej oraz questu „Krwawy poranek w Rokietnicy”, realizowanego przez młodzież w ramach projektu „Równać Szanse” oraz Turniej Zdalnie Sterowanych Samochodów.
Tutejsi druhowie OSP przygotowali strefę małego strażaka, co pół godziny odbywały się wyrzuty proszków w ramach Festiwalu Kolorów, a na dokładkę najmłodsi uczestnicy lokalnego święta dopieszczeni zostali animowanymi zabawami, dmuchanym placem zabaw, słodkościami i gadżetami, kolorowymi balonikami oraz wszechobecnymi bańkami mydlanymi.
Pierwszy dzień zamknął koncert Kamila Suskiego oraz dyskoteka pod gwiazdami.
Nie mniej intensywnie było 1 sierpnia. Zaczęło się od przywitania gości przez gospodarza gminy – wójta Witolda Szajnego.
Potem sceną i sercami publiczności zawładnęły dzieciaki z terenu gminy Rokietnica, prezentując swoje wyjątkowe talenty artystyczne. Po nich koncerty dała Kapela Rokiecianka wraz z ,,Pogodnymi Seniorami” z Domu Seniora w Czelatycach oraz Gminna Orkiestra Dęta z Rokietnicy.
O g. 17 minutą ciszy uczestnicy zabawy uczcili pamięć powstania warszawskiego, a następnie odbyła się ceremonia uhonorowania promujących gminę w Polsce i na świecie Magdaleny Woty oraz Sebastiana Zamróza. Imprezie towarzyszyła też wystawa samochodów zabytkowych przygotowana przez mieszkańca gminy Mariusza Owsika.
Równie dużą popularnością cieszyły się pokazy, pozwalające przenieść się w jeszcze odleglejsze momenty historii, konkretnie do średniowiecza, przygotowane przez członków Stowarzyszenia Rycerzy Boju Dnia Ostatniego.
Wiele emocji uczestnikom Dni Rokietnicy dostarczył pokaz ekstremalny samochodów terenowych przygotowany przez amatorską grupę entuzjastów motoryzacji o nazwie ,,Albo błotem, albo wcale”. Wieczorem zagrały gwiazdy: MeGustar oraz Menelaos, a gdy wybrzmiały ostanie akordy ich występu, długo w nocy trwała zabawa taneczna z zespołem młodzieżowym Replay.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze