Susza będąca wynikiem długotrwałych upałów sprawiła, że przy minimalnym poziomie wody rzeki odsłoniły skarby sprzed lat.
W stolicy lufy szwedzkich armat i prawie dwie tony kamiennych elementów architektonicznych oraz wrak spacerowego statku „Bajka”, na którym w 1944 roku zginęli ranni powstańcy. W Leżajsku San odsłonił pierwszowojenną łódź, a w niej karabiny i inny sprzęt. W Przemyślu, oprócz śmieci, w Sanie niczego ciekawego nie znaleziono, ale na skwerku pomiędzy Rybim Placem a ulicą Ratuszową pojawił się regularny prostokąt zupełnie wyschniętej trawy. Okazuje się, że w tym miejscu stała kamienica, której fundamenty i piwnice po wojnie zostały przysypane jedynie cienką warstwą ziemi i trawa pozbawiona wilgoci wyschła, tworząc zarys budynku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ten wyschnięty prostokąt trawy to nic innego jak pierwotny zarys górnej płyty placu.W miejscu gdzie znajdują się obecnie ławki stał pomnik Wdzięczności,który został przeniesiony z ulicy Plac Na Bramie.Dookoła pomnika były położone płyty chodnikowe.Z chwilą nadejścia zmian ustrojowych w Polsce pomnik został zburzony ,płyty chodnikowe zostały przesunięte w miejsce pomnika,a trawnik poszerzony do obecnych kształtów.W miejsce zerwanych płyt dowieziono niewielką ilość ziemi i dlatego podczas upałów trawa usycha.
Ten wyschnięty prostokąt trawy to nie jest plac po kamienicy.W miejscu tym stał Pomnik Wdzięczności .Pomnik ten pierwotnie był zlokalizowany na Placu Na Bramie ,później przeniesiony został na Rybi Plac. Ostatecznie został rozebrany i armaty element tego pomnika są na Cmentarzu Wojskowym. Z pojedynczych bloków wybudowano ma tym że cmentarzu Obelisk Wołyński inne bloki leżą w górnej części Cmentarza Głównego.
Ten wyschnięty prostokąt trawy to nic innego jak pierwotny zarys górnej płyty placu.W miejscu gdzie znajdują się obecnie ławki stał pomnik Wdzięczności,który został przeniesiony z ulicy Plac Na Bramie.Dookoła pomnika były położone płyty chodnikowe.Z chwilą nadejścia zmian ustrojowych w Polsce pomnik został zburzony ,płyty chodnikowe zostały przesunięte w miejsce pomnika,a trawnik poszerzony do obecnych kształtów.W miejsce zerwanych płyt dowieziono niewielką ilość ziemi i dlatego podczas upałów trawa usycha.
jestem glodny, ide na maka.
Ten wyschnięty prostokąt trawy to nie jest plac po kamienicy.W miejscu tym stał Pomnik Wdzięczności .Pomnik ten pierwotnie był zlokalizowany na Placu Na Bramie ,później przeniesiony został na Rybi Plac. Ostatecznie został rozebrany i armaty element tego pomnika są na Cmentarzu Wojskowym. Z pojedynczych bloków wybudowano ma tym że cmentarzu Obelisk Wołyński inne bloki leżą w górnej części Cmentarza Głównego.