8 grudnia, do sali narad jarosławskiego ratusza, w której zazwyczaj odbywają się sesje rady miasta, zaproszono młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie na bożonarodzeniową kartkę z motywem Jarosławia. Spośród zwycięzców wszystkich kategorii wybrano jedną pracę, która zostanie wydrukowana i rozesłana w ramach promocji miasta w Polsce i za granicą.
W konkursie wzięło udział aż 320 osób – od przedszkolaków po osoby dorosłe. Spotkanie prowadził wiceburmistrz Dariusz Tracz, który w imieniu burmistrza miasta Waldemara Palucha wręczał nagrody artystom.
Prace zostały wykonane różnymi technikami, od malarstwa po monochromatyczne grafiki. Najmłodsi wyróżnieni mieli 3 lata. Nagrody zostały przyznane w[paywall] kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy 0 – 3, klasy 4 – 8, szkoły średnie oraz dorośli.
W kategorii przedszkoli nagrody ufundowane przez sponsorów otrzymali: Matylda Dudek, Natalia Olszańska, Nikodem Włodarski (wyróżnienia), Kornelia Sawa (3. miejsce), Magdalena Warzocha (2 miejsce), Kinga Frieske (1. miejsce).
Wśród uczniów szkół podstawowych (klasy 0 –3) laureaci to: Adrian Płocica, Nadia Szymuś, Przemysław Skrzypek, Magdalena Gołąb, Jeremi Kuśnierz, Krzysztof Dejneka (wyróżnienia), Michelle Jabłońska z SP nr 4 (3 miejsce), Michał Mudryj z SP nr 2 (2. miejsce) i Antoni Mątkowski z SP nr 1 (1. miejsce).
W kategorii szkoły podstawowe, klasy 4 – 8 klasyfikacja przedstawia się następująco:
Mikołaj Dąbrowski, Lena Pęcak, Klara Bielka, Zuzanna Bluj, Daria Sopel, Dominik Tamasaout, Milena Ważna (wyróżnienia), Alicja Hamelusz z SP nr 4 (3. miejsce), Zuzanna Zub z SP nr 5 (2. miejsce) oraz Marek Nowak z SP ss. Niepokalanek (1. miejsce).
Wśród uczniów szkół średnich laureatami zostali: Nikola Kamińska z I LO (3. miejsce), Julia Wojtowicz z ZSDGiL (2. miejsce), Natasza Waliczek z PLSP (1. miejsce). W kategorii „mieszkaniec” nagrodę przyznano Joannie Grzeszczak.
Pracę, która została wybrana jako ta, która zostanie wydrukowana i wysyłana w formie kartki świątecznej, wykonała uczennica jarosławskiego „Plastyka” Natasza Waliczek.
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze