– Nowa świetlica to nie tylko budynek, to miejsce, które ma się stać sercem naszej wsi, gdzie spotykamy się wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Cieszymy się, że mamy taką przestrzeń – powiedział na otwarciu świetlicy w Łowcach sołtys wsi Wojciech Gilarski. Od teraz miejscowa społeczność ma swoje miejsce, w którym będzie można zacieśniać więzi społeczne i rozwijać lokalną kulturę.
Huczne otwarcie nowej świetlicy miało miejsce w niedzielę, 10 listopada. Wydarzenie i jego główny punkt w postaci symbolicznego przecięcia wstęgi ściągnęło wielu gości. Obecni byli: gospodarz gminy Chłopice Andrzej Homa, przewodniczący rady gminy Jan Kalita, radna powiatu jarosławskiego Barbara Stawarz, sekretarz gminy Marzena Blok, proboszcz parafii Łowce ks. kan. Krzysztof Rzepka, wspomniany już sołtys Łowiec Wojciech Gilarski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łowcach Elżbieta Sobejko, jak również radni gminy obecnej i poprzedniej kadencji, sołtysi zaprzyjaźnionych miejscowości, przedstawiciele wykonawcy, duchowieństwa i placówek organizacyjnych gminy i strażackiej braci, a także sponsorzy, ofiarodawcy i mieszkańcy Łowiec.
Wyjątkowa okazja wymagała specjalnej oprawy, którą zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Łowcach, serwując uczestnikom okolicznościowy występ, nawiązujący tematyką do 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami. Oprócz nich wystąpił również zespół Equale z Pruchnika, zachęcając do wspólnej zabawy i integracji. Na finał zaproszono do tańca[paywall] przy muzyce grupy Torino. Mieszkańców do szaleństw na parkiecie nie trzeba było długo namawiać.
Otwarcie miejsca, które będzie stanowić centrum życia społeczno-kulturalnego mieszkańców Łowiec, ale też całej gminy sprzyjało uhonorowaniu tych, którzy zaangażowali się w jego powstanie. Podziękowania w formie grawertonu dla minister Anny Schmidt, reprezentowanej przez Barbarę Stawarz, a także wójta gminy Chłopice Andrzeja Homy oraz głównego wykonawcy inwestycji Marka Kurpiela, reprezentowanego przez kierownika robót Pawła Białowąsa wręczył sołtys Łowiec Wojciech Gilarski. Słowa wdzięczności za wsparcie w pozyskaniu funduszy na budowę skierował też pod adresem parlamentarzystów Anny Schmidt, Tadeusza Chrzana i senatora Mieczysława Golby wójt Andrzej Homa.
Remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem kosztowały przeszło 2 mln zł. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z rządowym dofinansowaniem z programu Polski Ład.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze