Reklama

Święto Jordanu w Przemyślu trwa [GALERIA, WIDEO]

19/01/2023 14:51

Święto Jordanu powróciło do swojej tradycyjnej formy. Po przerwie związanej z pandemią, prawosławni i wierni obrządków wschodnich w uroczystej procesji przeszli nad San, by poświęcić wodę na pamiątkę Chrztu Pańskiego.

Boska Liturgia rozpoczęła się o g. 9 pod przewodnictwem metropolity przemysko-warszawskiego obrządku greckokatolickiego arcybiskupa Eugeniusza Popowicza. Podczas poświęcenia wody nie zabrakło również metropolity przemyskiego abp Adama Szala.

Jak informuje ks. Bogdan Stepan: „W uroczystościach biorą udział wierni z Przemyśla i okolic: Chocińca, Pozdacza, Łuczyc, Jarosławia, Kobylnicy i innych miejscowości, a także młodzież ze szkoły ukraińskiej im. ks. Markijana Szaszkewicza, chór katedralny, władze miasta, powiatu i województwa”.

Szerzej w najbliższym wydaniu ŻP.


aw/mr
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama