Święto Jordanu powróciło do swojej tradycyjnej formy. Po przerwie związanej z pandemią, prawosławni i wierni obrządków wschodnich w uroczystej procesji przeszli nad San, by poświęcić wodę na pamiątkę Chrztu Pańskiego.
Boska Liturgia rozpoczęła się o g. 9 pod przewodnictwem metropolity przemysko-warszawskiego obrządku greckokatolickiego arcybiskupa Eugeniusza Popowicza. Podczas poświęcenia wody nie zabrakło również metropolity przemyskiego abp Adama Szala.
Jak informuje ks. Bogdan Stepan: „W uroczystościach biorą udział wierni z Przemyśla i okolic: Chocińca, Pozdacza, Łuczyc, Jarosławia, Kobylnicy i innych miejscowości, a także młodzież ze szkoły ukraińskiej im. ks. Markijana Szaszkewicza, chór katedralny, władze miasta, powiatu i województwa”.
Szerzej w najbliższym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze