Reklama

Święto muzyki, miłości i pokoju – CieszFanów 2022 [ZDJĘCIA]

Przeszło dwadzieścia koncertów, intrygujące spotkania i dyskusje z cyklu Otwarte Głowy, Parada Dziwaków i upalne pogo – CieszFanów 2022 odprawiono znakomicie. Półtoratysięczny Cieszanów po raz kolejny znacznie się rozrósł. Do gościnnego miasteczka zjechało ok. 6 tysięcy fanów nie tylko rockowej muzyki.

Cieszanów od lat przyciąga melomanów dobrą energią i dobrymi festiwalami. Najpierw od 2007 roku był Breakout, potem przez 10 lat Cieszanów Rock Festiwal, a dziś wybrzmiała 3. edycja CieszFanów Festiwalu.

– Na przysłowiowym końcu świata, organizujemy wydarzenie, na które jadą tysiące osób z całej Polski, przybywają tu dla klimatu, ludzi i muzyki. Festiwal to wyjątkowe święto miłości międzyludzkiej i pokoju – mówi dyrektor promocyjny festiwalu Marcin Piotrowski.

Organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz MiG Cieszanów przy współpracy z agencją Hip Hip Hura, podkreślają, że najistotniejsze są dla nich opinie i potrzeby fanów.

– CieszFanów mamy w nazwie, ponieważ ich zdanie jest dla nas bardzo ważne, a oceniają go bardzo dobrze – wyjaśniał podczas festiwalu burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.  
 

Reklama

A co mówią sami fani?

– Wyszło super. Pogoda się udała, a to sprawiło, że naprawdę sporo ludzi się pojawiło. Muzycznie było bardzo fajnie. KSU, pomimo wczesnej godziny, zgromadziło bardzo liczną publiczność i wszyscy mega się bawili. Na fali wówczas sporo dzieci było niesionych na rękach, więc można powiedzieć, że 3 pokolenie świetnie się bawiło. Blendersi również zrobili świetny powrót po latach, na bis zagrali drugi raz kultowy Czarny ciągnik i jeden z muzyków stał na jednym ciągniku, a drugi na drugim. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie również Grubson – ocenia koncerty Marcin z Przemyśla, który odwiedza cieszanowskie festiwale od wielu lat.

Tego roku wyjątkowo sceny były dwie. Na pierwszej prezentowały się muzyczne legendy, a drugiej kapele wyłonione w ramach Przeglądu Kapel CFF. Nie zabrakło nocnych koncertów w cieszanowskiej cerkwi i Spichlerzu.

Przez 3 dni, od 18 do 20 sierpnia na terenie kąpieliska Wędrowiec zaprezentowali się m.in.: Happysad, Organek, Ga-Ga Zielone Żabki, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Żywiołak, WaluśKraksaKryzys, Koniec Świata, Moskwa, The Sixpounder, T.Love, Gutek i wielu innych.

Reklama

 

Dyskusje zaangażowane

W miasteczku City NGO również działo się sporo. W namiocie Otwarte Głowy każdego dnia dyskutowano, debatowano, a artyści sceny głównej odpowiadali na pytania fanów.

Z cieszfanowiczami spotkali się także przedstawiciele: Korpusu Solidarności, stowarzyszenia sędziów Iustitia, Kupuj Odpowiedzialnie czy IOM Polska. Był turniej w boule, tradycyjnie już porady prawne, a także projekcje zwycięskich filmów 15. edycji Festiwalu Grand Off.

– Rozmowy dotyczyły również ekologii, np. debaty z przedstawicielami Operacji Czysta Rzeka, czy rozmowy o kryzysie uchodźczym z okazji przypadającego na 19 sierpnia Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, a to właśnie Cieszanów w momencie wybuchu wojny w Ukrainie stał się jednym z najaktywniejszych centrów pomocowych – uzupełnia M. Piotrowski.

Reklama

3. edycja festiwalu przeszła do historii. Do zobaczenia za rok!

 

autorka: Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama