Przeszło dwadzieścia koncertów, intrygujące spotkania i dyskusje z cyklu Otwarte Głowy, Parada Dziwaków i upalne pogo – CieszFanów 2022 odprawiono znakomicie. Półtoratysięczny Cieszanów po raz kolejny znacznie się rozrósł. Do gościnnego miasteczka zjechało ok. 6 tysięcy fanów nie tylko rockowej muzyki.
Cieszanów od lat przyciąga melomanów dobrą energią i dobrymi festiwalami. Najpierw od 2007 roku był Breakout, potem przez 10 lat Cieszanów Rock Festiwal, a dziś wybrzmiała 3. edycja CieszFanów Festiwalu.
– Na przysłowiowym końcu świata, organizujemy wydarzenie, na które jadą tysiące osób z całej Polski, przybywają tu dla klimatu, ludzi i muzyki. Festiwal to wyjątkowe święto miłości międzyludzkiej i pokoju – mówi dyrektor promocyjny festiwalu Marcin Piotrowski.
Organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz MiG Cieszanów przy współpracy z agencją Hip Hip Hura, podkreślają, że najistotniejsze są dla nich opinie i potrzeby fanów.
– CieszFanów mamy w nazwie, ponieważ ich zdanie jest dla nas bardzo ważne, a oceniają go bardzo dobrze – wyjaśniał podczas festiwalu burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.
– Wyszło super. Pogoda się udała, a to sprawiło, że naprawdę sporo ludzi się pojawiło. Muzycznie było bardzo fajnie. KSU, pomimo wczesnej godziny, zgromadziło bardzo liczną publiczność i wszyscy mega się bawili. Na fali wówczas sporo dzieci było niesionych na rękach, więc można powiedzieć, że 3 pokolenie świetnie się bawiło. Blendersi również zrobili świetny powrót po latach, na bis zagrali drugi raz kultowy Czarny ciągnik i jeden z muzyków stał na jednym ciągniku, a drugi na drugim. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie również Grubson – ocenia koncerty Marcin z Przemyśla, który odwiedza cieszanowskie festiwale od wielu lat.
Tego roku wyjątkowo sceny były dwie. Na pierwszej prezentowały się muzyczne legendy, a drugiej kapele wyłonione w ramach Przeglądu Kapel CFF. Nie zabrakło nocnych koncertów w cieszanowskiej cerkwi i Spichlerzu.
Przez 3 dni, od 18 do 20 sierpnia na terenie kąpieliska Wędrowiec zaprezentowali się m.in.: Happysad, Organek, Ga-Ga Zielone Żabki, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Żywiołak, WaluśKraksaKryzys, Koniec Świata, Moskwa, The Sixpounder, T.Love, Gutek i wielu innych.
W miasteczku City NGO również działo się sporo. W namiocie Otwarte Głowy każdego dnia dyskutowano, debatowano, a artyści sceny głównej odpowiadali na pytania fanów.
Z cieszfanowiczami spotkali się także przedstawiciele: Korpusu Solidarności, stowarzyszenia sędziów Iustitia, Kupuj Odpowiedzialnie czy IOM Polska. Był turniej w boule, tradycyjnie już porady prawne, a także projekcje zwycięskich filmów 15. edycji Festiwalu Grand Off.
– Rozmowy dotyczyły również ekologii, np. debaty z przedstawicielami Operacji Czysta Rzeka, czy rozmowy o kryzysie uchodźczym z okazji przypadającego na 19 sierpnia Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, a to właśnie Cieszanów w momencie wybuchu wojny w Ukrainie stał się jednym z najaktywniejszych centrów pomocowych – uzupełnia M. Piotrowski.
3. edycja festiwalu przeszła do historii. Do zobaczenia za rok!
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze