15 września w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej, która funkcjonuje w mieście od 33 lat.
W spotkaniu udział wzięli: parlamentarzyści, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek Piotr Pilch, przedstawiciele samorządów, delegacje służb mundurowych, księża oraz rodziny strażników.
21 grudnia 1990 roku Rada Miasta Przemyśla podjęła uchwałę w sprawie zapewnienia porządku publicznego na terenie miasta Przemyśla i zobowiązała Zarząd Miasta do utworzenia straży miejskiej. Pierwsza jej siedziba, w której pracowało dziesięciu strażników, mieściła się w Rynku.
Od tamtego czasu nowa formacja...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 71% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze