Reklama

Święto Straży Miejskiej w Przemyślu 2023

28/09/2023 09:35

15 września w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej, która funkcjonuje w mieście od 33 lat.

W spotkaniu udział wzięli: parlamentarzyści, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek Piotr Pilch, przedstawiciele samorządów, delegacje służb mundurowych, księża oraz rodziny strażników.

21 grudnia 1990 roku Rada Miasta Przemyśla podjęła uchwałę w sprawie zapewnienia porządku publicznego na terenie miasta Przemyśla i zobowiązała Zarząd Miasta do utworzenia straży miejskiej. Pierwsza jej siedziba, w której pracowało dziesięciu strażników, mieściła się w Rynku.

Od tamtego czasu nowa formacja...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama