Reklama

Święto trwało 3 miesiące

13/01/2019 17:00

Od października do grudnia trwały IV Dni Seniora w Lubaczowie. Podobnie jak poprzednie edycje, miały one charakter międzypokoleniowy.

Pierwszym punktem było zorganizowanie wraz Młodzieżową Rada Miasta kuchni społecznej. – Uczestnicy przygotowali i zaprosili wszystkich mieszkańców miasta na degustację, podczas której spróbować można było dań z kuchni roślinnej. Idea spotkania związania była z nurtem[paywall] wegańskim i wegetariańskim. Pierwsze miejsce w konkursie na najsmaczniejszą potrawę zajął Józef Leszczyński, który przygotował popisowe gołąbki z sosem pieczarkowym – opisuje Beata Klatka z Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Seniorzy wysłuchali także prelekcji kustosza Muzeum Kresów Janusza Mazura, który przedstawił historię i kulturę Lubaczowa na przełomie wieków. Dla miłośników poezji zorganizowano w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej spotkanie z poetami: Jackiem Hadamem, Witoldem Cencorą oraz Mateuszem Mędroniem.

Reklama

Po raz kolejny odbył się dancing międzypokoleniowy w rytmie muzyki z lat 60-tych, 70-tych,80-tych i 90-tych. Przy największych przebojach bawili się zarówno seniorzy, jak i młodzież.

IV Lubaczowskie Dni Seniora zakończyły się uroczystą Galą Wręczenia Statuetek Miejsc Przyjaznych Seniorom. Z rąk burmistrza Krzysztofa Szpyta oraz przewodniczącej Lubaczowskiej Rady Seniorów Marii Mulak statuetki oraz pamiątkowe dyplomy odebrały: Barbara Pawelec – właścicielka Kwiaciarni ORCHIDEA i  Marzena Skiba – właścicielka  Clubu Cafe. Wyróżnione zostały również firmy: Bar U Grażyny, Studio Fryzjerskie 9 oraz VISION Optyk. W programie imprezy znalazło się także podsumowanie pracy Lubaczowskiej Rady  Seniorów.

Reklama

– Możemy uważać się za szczęśliwców, bo należymy do „takiego miejsca”, w którym mamy ogromną przychylność z każdej strony i możemy rozwijać działalność. To nie jest takie oczywiste. Są w Polsce większe miasta, gdzie nie organizuje się takich wydarzeń, jakie możemy robić w Lubaczowie – mówiła prowadząca galę Grażyna Bielec.

Wydarzenie zakończył koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy przedstawili utwory świąteczne.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama