Reklama

Świętował 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej [ZDJĘCIA]

12/07/2019 15:30

W czwartek, 4 lipca, po raz kolejny można się było przekonać o silnych związkach wojska z Jarosławiem. Na Rynku z wielką pompą świętowali bowiem żołnierze 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. Generała Brygady Wacława Wieczorkiewicza.

Żołnierze z jarosławskiego garnizonu zawładnęli Rynkiem już w godzinach porannych. O g. 10 mszę polową odprawił kapelan Garnizonu Jarosław i Przemyśl ks. mjr Rafał Kaproń. Po niej pokaz powietrznych akrobacji dał aeroklub ziemi przemyskiej, a punktem kulminacyjnym obchodów był uroczysty apel[paywall].

Warto też odnotować, że oprócz dowódców wojskowych, a więc dowódcy14 das ppłk. Janusza Niedźwiedzia, zastępcy dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płka Rafała Kowalika oraz szefa wojsk rakietowych i artylerii 21 BSP płka Zbigniewa Zawadzkiego uroczystość zaszczyciła liczna delegacja władz cywilnych. W święcie 14 das uczestniczył senator Mieczysław Golba i przedstawiciel biura poselskiego minister Anny Schmidt-Rodziewicz. Liczna była też delegacja samorządowców, którzy przybyli na uroczystość z powiatów jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. Ich reprezentantem składającym życzenia wojskowym był wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, a krótki list od wojewody Ewy Leniart odczytał dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak. Święto 14 das zakończyła defilada oraz pokaz musztry w wykonaniu orkiestry Garnizonu Lublin.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-07-12 19:27:54

    Chłopcy na schwał jak mawia mój Dziadek.Problem w tym,ze sprzęcicho wojenne to z epoki kamienia łupanego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-07-12 22:54:20

    PISoBOLSZEWICKI przaśny folklor.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-07-13 08:15:11

    Na bum parady pieniądze zawsze się znajdzie.Ale na zakup dobrej broni zawsze brakuje.Dlatego od 200 lat nasza armia jeżeli istniała zawsze ale to zawsze była w odwrocie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama