Reklama

Świętowała jarosławska „jedenastka”

06/01/2019 11:15

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza obchodziła swoje święto. Jak co roku, rozpoczęła je uroczysta msza święta w jarosławskiej kolegiacie.

W wydarzeniu uczestniczyła dyrektor wydziału oświaty Renata Chlebowska, która skierowała do dyrekcji placówki i całej szkolnej społeczności serdeczne życzenia oraz przekazała list gratulacyjny od burmistrza Jarosławia Waldemara Palucha. Dyrektor szkoły Ewa Leniar[paywall] w kilku zdaniach podsumowała owocną pracę w 2018 r., wskazując na bardzo dobrą współpracę z innymi instytucjami w Jarosławiu oraz rodzicami uczniów.

W trakcie uroczystości, w imieniu kapituły przyznającej corocznie tytuł „Przyjaciela Szkoły”, dyrektor Ewa Leniar ogłosiła, że tym razem przypadł on Magdalenie Makowskiej, prezes Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”, za szczególną pracę na rzecz dzieci i szkoły oraz Mariuszowi Bieli, który wspiera finansowo rehabilitację dzieci. Grawer z podziękowaniami wręczył razem z dyrektor SP 11 przewodniczący Rady Rodziców Artur Klisz.

Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Leniar podziękowała za pracę i trud wychowania najmłodszych uczniów Dorocie Czajce, która została dyrektorem Publicznego Przedszkola nr 11 w Jarosławiu.

Prowadząca uroczystą akademię z okazji święta szkoły jej przewodnicząca Kinga Klisz postawiła wiele ważnych pytań, m.in. o to, kim bylibyśmy jako naród, gdyby w naszych sercach nie płonął żar miłości do naszej ojczyzny, tradycji i kultury. A także czym byłaby nasza ojczyzna, gdybyśmy o nią nie walczyli, nie kochali jej i nie poświęcali dla niej swojej troski i mądrości. A wreszcie: kim jesteś, kim jesteśmy?

Święto Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza kolejny raz przypominało, że w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza młodego, bardzo ważne są wartości, dlatego warto je wpajać już od najmłodszych lat.

Akademia była inna niż zwykle. Uczniowie przedstawili obraz, w którym przeplatała się historia i teraźniejszość, w którą wplotła się ludowość i tradycja, a wszystko po to, aby jeszcze raz pokazać, że każdy etap naszego życia i każdy człowiek tworzy naszą ojczyznę. Bardzo wzruszające przedstawienie przygotowane zostało przez teatr integracyjny prowadzony przez panie Agnieszkę Hołysz i Małgorzatę Piróg we współpracy z Anną Barszczewską i Małgorzatą Raczyńską.

Na zakończenie kolędnicy z koła teatralnego, prowadzonego przez Magdalenę Makowską, złożyli wszystkim uczestnikom wydarzenia góralskie życzenia.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    szczególant - niezalogowany 2019-01-06 13:25:13

    "Okolicznościowe występy z okazji święta szkoły jak zwykle były dopracowane z dbałością o najmniejszy szczegół."Nie to żebym się czepiał - ale jakie to ordery (?) odznaczenia (?)    zdobią pierś  "Piłsudskiego" ? Ten ostatni ( biało- czerwona wstążka ) to  z wyglądu ani chybi  "Medal 40-lecia PRL (!!!?)Rozwiejcie , proszę, moje wątpliwości co do dbałości o "najmniejsze szczegóły".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama