Gdy przyszedł czas na zgłaszanie projektów budżetu obywatelskiego na 2023 rok, z jednym z nich wyszła Małgorzata Gazdowicz. Jej pomysł, na którego zrealizowanie miasto przeznaczyło zakładane 6 tys. zł. opierał się na zorganizowaniu święta skierowanego do dzieci i młodzieży. „Święto Sienkiewicza i sąsiednich ulic Starego Miasta” miało – zgodnie z założeniami – pozytywnie wpłynąć na sąsiedzkie relacje, zintegrować społeczność, budować świadomość i pogłębiać wiedzę na temat historii, sztuki i muzyki.
26 października 2022 roku, Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego zakończyła obrady i oficjalnie przekazała wyniki głosowania mieszkańców Przemyśla na zgłoszone wcześniej pomysły. W kategorii III zgłoszono 31 projektów spośród których 23 zostało zaakceptowanych. Wśród nich znalazł się projekt M. Gazdowicz. Doczekał się realizacji w piątek, 12 maja br. i cieszył się powodzeniem wielu entuzjastów. W świętowaniu nie przeszkodził nawet porywisty wiatr.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu wraz z kolegami i koleżankami z SP nr 11 przygotowali dla zebranych prawdziwą ucztę. Nie zabrakło popisów cheerleaderek, pokazów karate i własnych interpretacji znanych przebojów muzycznych. Równolegle do wydarzeń dziejących się na boisku sportowym przy przemyskiej „Jedynce”, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej były prowadzone zajęcia artystyczne, podczas których uczniowie mogli wyrazić swoje emocje, popracować nad techniką oraz podzielić się talentem.
Na głodnych i spragnionych czekały słodkie przekąski, napoje i pyszne, grillowane kiełbaski. Ci, których rozpierała energia mogli ją spożytkować zabawą na dmuchanych zjeżdżalniach. Miłośnicy łamigłówek mogli zmierzyć się w szachowych pojedynkach, a wrażliwi na sztukę podziwiać teatralną inscenizację „Czerwony kapturek”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze