Jubileusz 25-lecia Podkarpackiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Przeworsku miał wyjątkową oprawę. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, z konferansjerką jak zwykle szarmanckiego Jana Miszczaka, biały personel choć na moment oderwał się od szarej rzeczywistości panującej w polskiej służbie zdrowia.
19 kwietnia 1991 r. uchwalona została ustawa o samorządzie pielęgniarek i położnych, który miał reprezentować zawodowe, społeczne i gospodarcze interesy tych zawodów. Historia Podkarpackiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Przeworsku rozpoczęła się niewiele później, bo 16 października 1991 r. Otworzył ją I Okręgowy Zjazd Delegatów, w którym uczestniczyło 123 gości. Zjazd wskazał Przeworsk na siedzibę okręgowej izby. Pierwszą przewodniczącą została Zofia Kukla, która pełniła tę funkcję również w drugiej kadencji. Przewodniczącym kolejnych trzech kadencji był Jan Kopczyk. W szóstej i obecnej, siódmej kadencji Podkarpackiej Okręgowej Radzie przewodniczy Elżbieta Lewandowska[paywall].
– Członkami samorządu są wszystkie pielęgniarki i położne posiadające prawo wykonywania zawodu i wpisane do rejestru właściwej okręgowej izby. Samorząd posiada struktury administracyjne, własne procedury postępowania, niezależne i niezawisłe orzecznictwo, wewnętrzne organy kontroli. Jest obecnie najliczniejszym samorządem zawodowym w Polsce, który zrzesza ponad 300 tysięcy pielęgniarek i położnych. Jest niezależny w wykonywaniu zadań w stosunku do organów władzy rządowej i samorządowej – wyjaśniła E. Lewandowska.

fot.Mariusz Godos
Uczestnicy uroczystości jubileuszowych na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu na wspólnym zdjęciu.
Podczas spotkania jubileuszowego na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu wiele było życzeń, podziękowań, gratulacji i naręczy kwiatów. Pełna sala miała przyjemność obejrzeć m.in. występ aktorów Teatru „Fredreum” i wysłuchaćChóru Akademickiego „Appassionato”, działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, którym kieruje Lucyna Kozioł.
Nie mogło oczywiście zabraknąć odznaczeń przyznanych na wniosek Podkarpackiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Przeworsku. Złote odznaki „Zasłużony dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych” za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu w skali całego kraju, w tym również współpracę z organizacjami pielęgniarskimi w innych krajach, ofiarną działalność publiczną na rzecz środowiska zawodowego oraz zdrowia społeczeństwa oraz za osiągnięcia naukowe otrzymali: Zofia Kukla i Jan Kopczyk. Srebrne trafiły do rąk: Teresy Golec, Alicji Nowosiadły, Marzanny Pelc, Ireny Puszkarz, Anny Sochackiej i Zofii Wiśniowskiej, zaś brązowe otrzymali: Maria Czajkowska, Teresa Dyrkacz, Iwona Karasowska-Stepaniak, Renata Kazura, Barbara Krzyżanowska, Anna Kuryło, Krystyna Nowak, Aleksnadra Pastuszka i Renata Telega.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak te stare tłuste krowy się nie wstydzą paradować i świętować,co one świętują pytam się?
Komuna wróciła!I propaganda sukcesu w siermiężnej rzeczywistości
http://isakowicz.pl/wp-content/uploads/2016/07/3-lipca.jpg
jak jesteś niedouczona to si,ę dalej pytaj
Z pielęgniarek zrobiły tanią siłę roboczą,a same świętują.Jak im nie wstyd,jakie to pielęgniarki?
świętują,że się dobrze i bogato ustawiły na wyzyskiwaniu uczciwych pielęgniarek
Jak te stare tłuste krowy się nie wstydzą paradować i świętować,co one świętują pytam się?
Komuna wróciła!I propaganda sukcesu w siermiężnej rzeczywistości
http://isakowicz.pl/wp-content/uploads/2016/07/3-lipca.jpg