Syn pani Sylwii Gogoli z Nehrybki uczęszcza do jednej z przemyskich szkół. Codziennie dojeżdża autobusem MZK. Wsiada na przystanku, który znajduje się na terenie gminy miejskiej Przemyśl. Mimo że pani Sylwia posiada Kartę Rodziny 3+, nie może skorzystać z 50-procentowej ulgi na zakup biletu miesięcznego dla syna.
Pani Sylwia mieszka w Nehrybce, niemal na granicy gminy miejskiej i wiejskiej Przemyśl. Ma czwórkę dzieci. To upoważniło ją do wyrobienia sobie w Urzędzie Gminy w Przemyślu Karty Rodziny 3+. Na jej odwrocie widnieje zapis, że upoważnia m.in. do wykupu biletu miesięcznego z 50-procentową zniżką. – Niestety, nie mogę korzystać z tego przywileju, bo przystanek, na którym syn wsiada do autobusu, znajduje się już na terenie miasta. Zniżka przysługiwałaby mi, gdyby syn korzystał z miejsko-podmiejskiego przystanku. Ten, na którym wsiada, jest jednak blisko domu, więc zdrowy rozsądek podpowiada, żeby korzystać właśnie z niego. Byłam z tą sprawą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie składałam faktury za bilety wykupione w styczniu i lutym. Powiedziano mi, że to musi być jakaś pomyłka, że ktoś w przemyskim MZK się myli. Po kilku godzinach zadzwoniła jednak z informacją, że ulga jednak nie przysługuje, jeśli syn będzie wsiadał na przystanku w strefie miejskiej – tłumaczy S. Gogola.
Wszystkie niedogodności mieszkańców gminy wiejskiej Przemyśl spowodowane są brakiem porozumienia między władzami gminy i miasta w sprawie korzystania z przywilejów, jakie daje Karta Rodziny 3+. Wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk: – Wiem o problemie, bo już kilka osób mi go zgłaszało. Rzeczywiście, wszystko przez brak podpisanego porozumienia z gminą miejską Przemyśl, które pozwalałoby korzystać z ulg na terenie miasta. Przygotowujemy już odpowiednie dokumenty i wspólnie z szefostwem naszego GOPS-u chcielibyśmy jak najszybciej parafować stosowną umowę.
Sprawę pozytywnie chce rozwiązać także przemyski magistrat. – Bardzo dokładnie zbadaliśmy sprawę, zwłaszcza że dotarły do nas informacje, iż dotyczy ona jeszcze co najmniej kilku rodzin. Osoby, które korzystają z Karty Dużej Rodziny gminy Przemyśl, mają prawo do przejazdów ulgowych MZK w strefie miejsko-podmiejskiej. Trudność pojawia się w przypadku przystanków granicznych, czyli wtedy, gdy rodziny mieszkające poza granicami Przemyśla mają bliżej do przystanków położonych już na terenie miasta, a więc w strefie miejskiej. Nie jest to problem wynikający z naszej uchwały, a raczej z porozumienia z gminą i wzajemnych rozliczeń. Niebawem wystąpimy do wójta gminy Przemyśl z propozycją uwzględnienia tych kilku przystanków granicznych – zapewnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakiś czas temu czytałam o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji są gwarantem sukcesu :) Ktoś ma jakieś doświadczenia związane w tym temacie?
Jakiś czas temu czytałam o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji są gwarantem sukcesu :) Ktoś ma jakieś doświadczenia związane w tym temacie?