Reklama

Sylwia Gogola: – Karta Rodziny 3+ to fikcja

Syn pani Sylwii Gogoli z Nehrybki uczęszcza do jednej z przemyskich szkół. Codziennie dojeżdża autobusem MZK. Wsiada na przystanku, który znajduje się na terenie gminy miejskiej Przemyśl. Mimo że pani Sylwia posiada Kartę Rodziny 3+, nie może skorzystać z 50-procentowej ulgi na zakup biletu miesięcznego dla syna.

Pani Sylwia mieszka w Nehrybce, niemal na granicy gminy miejskiej i wiejskiej Przemyśl. Ma czwórkę dzieci. To upoważniło ją do wyrobienia sobie w Urzędzie Gminy w Przemyślu Karty Rodziny 3+. Na jej odwrocie widnieje zapis, że upoważnia m.in. do wykupu biletu miesięcznego z 50-procentową zniżką. – Niestety, nie mogę korzystać z tego przywileju, bo przystanek, na którym syn wsiada do autobusu, znajduje się już na terenie miasta. Zniżka przysługiwałaby mi, gdyby syn korzystał z miejsko-podmiejskiego przystanku. Ten, na którym wsiada, jest jednak blisko domu, więc zdrowy rozsądek podpowiada, żeby korzystać właśnie z niego. Byłam z tą sprawą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie składałam faktury za bilety wykupione w styczniu i lutym. Powiedziano mi, że to musi być jakaś pomyłka, że ktoś w przemyskim MZK się myli. Po kilku godzinach zadzwoniła jednak z informacją, że ulga jednak nie przysługuje, jeśli syn będzie wsiadał na przystanku w strefie miejskiej – tłumaczy S. Gogola.

Skąd problemy?

Wszystkie niedogodności mieszkańców gminy wiejskiej Przemyśl spowodowane są brakiem porozumienia między władzami gminy i miasta w sprawie korzystania z przywilejów, jakie daje Karta Rodziny 3+. Wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk: – Wiem o problemie, bo już kilka osób mi go zgłaszało. Rzeczywiście, wszystko przez brak podpisanego porozumienia z gminą miejską Przemyśl, które pozwalałoby korzystać z ulg na terenie miasta. Przygotowujemy już odpowiednie dokumenty i wspólnie z szefostwem naszego GOPS-u chcielibyśmy jak najszybciej parafować stosowną umowę.

Reklama

Sprawę pozytywnie chce rozwiązać także przemyski magistrat. – Bardzo dokładnie zbadaliśmy sprawę, zwłaszcza że dotarły do nas informacje, iż dotyczy ona jeszcze co najmniej kilku rodzin. Osoby, które korzystają z Karty Dużej Rodziny gminy Przemyśl, mają prawo do przejazdów ulgowych MZK w strefie miejsko-podmiejskiej. Trudność pojawia się w przypadku przystanków granicznych, czyli wtedy, gdy rodziny mieszkające poza granicami Przemyśla mają bliżej do przystanków położonych już na terenie miasta, a więc w strefie miejskiej. Nie jest to problem wynikający z naszej uchwały, a raczej z porozumienia z gminą i wzajemnych rozliczeń. Niebawem wystąpimy do wójta gminy Przemyśl z propozycją uwzględnienia tych kilku przystanków granicznych – zapewnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mirela - niezalogowany 2015-03-29 15:20:28

    Jakiś czas temu czytałam o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji są gwarantem sukcesu :) Ktoś ma jakieś doświadczenia związane w tym temacie? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama