W porównaniu do poprzedniego tygodnia sytuacja epidemiczna w naszym subregionie nieco się poprawiła. Jest mniej nowych zachorowań i ofiar śmiertelnych COVID-19.
We wtorkowym komunikacie sanepid poinformował o kolejnych 16 osobach, które wyzdrowiały. W tym gronie jest po 2 mieszkańców z powiatu przemyskiego, przeworskiego, jarosławskiego i z Przemyśla. Odnotowano natomiast 39 nowych przypadków zakażenia. Sześć dotyczy powiatu jarosławskiego (pięciu mężczyzn i kobieta), trzy lubaczowskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), siedem przemyskiego (pięciu mężczyzn i dwie kobiety), pięć przeworskiego (cztery kobiety i mężczyzna) oraz jedna kobieta z Przemyśla.
Wszystkie przypadki z Przemyśla i powiatu powiązane są z ogniskami. A największy przyrost związany z jest z Franciszkańskim Spotkaniem Młodych, które w ostatnich dniach lipca odbyło się na Kalwarii Pacławskiej. Zakażonych jest 11 zakonników, 29 osób świeckich z grupy organizacyjnej i 6, które miały z nimi kontakt. W sumie wirusa wykryto u 46 osób: 19 z powiatu przemyskiego, 4 z miasta Przemyśla, 9 z powiatu jasielskiego, 4 z powiatu lubaczowskiego, 4 z Rzeszowa, 2 z Krosna, 2 z powiatu sanockiego oraz po jednej osobie z powiatów jarosławskiego i leskiego.
W szpitalu wojewódzkim potwierdzono 53 wyników dodatnich, w tym u 21 pacjentów, 21 osób z personelu medycznego oraz 11 osób z kontaktu. W Drohobyczce (gmina Dubiecko) potwierdzono ogółem 35 zakażeń wśród mieszkańców oraz 3 osób z innych miejscowości (odnotowano 2 zgony).
Na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 322 osoby, a w powiecie jarosławskim 341.
Dwóch mieszkańców powiatu przeworskiego związanych jest z ogniskiem w szpitalu nr 2 w Rzeszowie, a dwóch z przeworskiego i jeden z jarosławskiego z ogniskiem wśród uczestników wesela, które odbyło się w Rzeszowie.
Dzięki mniejszej liczbie zakażeń Przemyśl oraz powiat przemyski i jarosławski zostały wyłączone ze strefy żółtej i trafiły do zielonej. Oznacza to, że nie obowiązują tutaj dodatkowe restrykcje.
Do tej pory badaniami laboratoryjnymi na Podkarpaciu potwierdzono 1917 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 1129 osób wyzdrowiało, 75 zmarło.
Obecnie pod nadzorem pozostaje 24 osoby, 3056 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 594 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 119 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z tego wrażenia pan minister zdrovit podał się do dymisji
Każdy dzień jego kadencji to 1,5 miliona ulatniało się z budżetu i do dzisiaj nikt nie chce wiedzieć gdzie.Prawdziwy lider PiS-u w przekrętach
Wirus tak szybko nie minie.To kosmiczny interes. Maseczki kombinezony srodki ochrony.
Z tego wrażenia pan minister zdrovit podał się do dymisji
Każdy dzień jego kadencji to 1,5 miliona ulatniało się z budżetu i do dzisiaj nikt nie chce wiedzieć gdzie.Prawdziwy lider PiS-u w przekrętach
Wirus tak szybko nie minie.To kosmiczny interes. Maseczki kombinezony srodki ochrony.