Reklama

Sytuacja przed egzaminami gimnazjalnymi w przemyskich szkołach [AKTUALIZACJA]

09/04/2019 12:55

W mieście powołano sztab kryzysowy w sprawie trwającego strajku nauczycieli. Wiadomo już, w których szkołach egzamin gimnazjalny odbędzie się na pewno.

Podczas dwóch pierwszych dni egzaminów gimnazjalnych (środa, czwartek, czyli 10 i 11 kwietnia) zapewniona będzie właściwa liczba nauczycieli w szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 4 Szkoła Podstawowa nr 14 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Przemyślu
- Trwają rozmowy z prowadzącymi szkoły niepubliczne w celu zapewniania pełnego składu komisji w dwóch szkołach, tj. Szkole Podstawowej Nr 5 i Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - informuje Witold Wołczyk, rzecznik urzędu miejskiego. 

Efekty tych ustaleń mają być znane dzisiaj popołudniu.

AKTUALIZACJA


Popołudniu miasto wydało komunikat o następujacej treści: 

"Jak już informowaliśmy dzisiaj od rana trwały rozmowy z dyrektorami szkół publicznych i niepublicznych w sprawie organizacji składów komisji do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się jutro. W ich wyniku na dwa dni, czyli środę i czwartek zapewnione zostały pełne składy komisji i egzaminy odbędą się zgodnie z planem we wszystkich przemyskich szkołach.

Reklama

Składy komisji zostały uzupełnione przez dyrektorów innych placówek miejskich oraz nauczycieli szkół niepublicznych. Trwają nadal rozmowy związane z uzupełnieniem składów komisji na egzaminy językowe zaplanowane na piątek 12 kwietnia. Dotyczy to szczególnie dwóch wspomnianych przez nas we wcześniejszym komunikacie placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej Nr 5 i Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. O wyniku rozmów będziemy informować na naszej stronie internetowej."

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Reklama

Urząd Miejski w Przemyślu




PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    p - niezalogowany 2019-04-09 14:00:15

    A ktoś myśli o dzieciach?Nauczyciel z powołania na pierwszym miejscu powinien postawić dobro dzieci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-09 14:17:39

    Cały aktyw partyjny czyli katecheci w akcji./już ich widzę w składzie komisji/Dawniej taka role pełnili politrucy czyli aktywiści partyjni jedynie słusznej partii  z przewodnią jej rolą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tun - niezalogowany 2019-04-09 14:23:28

    Robią to właśnie dlatego, że myślą o swoich uczniach. Dbając o swoje dobro nauczyciele pośrednio dbają o uczniów, zarówno obecnych jak i przyszłych. Nie czas żałować róż gdy płoną lasy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama