Reklama

Sześć wieków szpitalnictwa nad Sanem. Promocja albumu [ZDJĘCIA]


24 września br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się promocja nowego wydawnictwa albumowego pod tytułem „Z historii przemyskiego lecznictwa. W 25. rocznicę powstania Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio”. Organizatorami wydarzenia były dyrekcja muzeum oraz dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu.


Szpitalnictwo w Przemyślu ma bogate tradycje. Pierwszy przytułek dla chorych istniał nad Sanem już w 1441 r., a niektóre źródła wskazują, że mogło to być już w 1415 r. Wzmianki o pierwszym medyku pochodzą z 1420 r. To wszystko daje legitymację, aby powiedzieć, iż szpitalnictwo w Przemyślu istnieje od 600 lat.

To jeden z powodów, dla którego wspomniane wydawnictwo powstało i zostało wydane. Ale to także 230 lat istnienia szpitala powszechnego w mieście i 25-lecie Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Ponad 400-stronicowa publikacja omawia historię szpitalnictwa i lecznictwa w Przemyślu i na terenie ziemi przemyskiej od XIV wieku do czasów obecnych...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 68% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/10/2025 14:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości