24 września br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się promocja nowego wydawnictwa albumowego pod tytułem „Z historii przemyskiego lecznictwa. W 25. rocznicę powstania Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio”. Organizatorami wydarzenia były dyrekcja muzeum oraz dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu.
Szpitalnictwo w Przemyślu ma bogate tradycje. Pierwszy przytułek dla chorych istniał nad Sanem już w 1441 r., a niektóre źródła wskazują, że mogło to być już w 1415 r. Wzmianki o pierwszym medyku pochodzą z 1420 r. To wszystko daje legitymację, aby powiedzieć, iż szpitalnictwo w Przemyślu istnieje od 600 lat.
To jeden z powodów, dla którego wspomniane wydawnictwo powstało i zostało wydane. Ale to także 230 lat istnienia szpitala powszechnego w mieście i 25-lecie Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Ponad 400-stronicowa publikacja omawia historię szpitalnictwa i lecznictwa w Przemyślu i na terenie ziemi przemyskiej od XIV wieku do czasów obecnych...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 68% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze