Święto Edukacji Narodowej tradycyjnie już stało się w Przeworsku okazją do docenienia kadry pedagogicznej miasta. Prestiżową nagrodę burmistrza Przeworska dwa dni po swoim święcie odebrało 6 nauczycieli.
Ceremonia przekazania nagród odbyła się w ratuszu, a w imieniu Leszka Kisiela wręczyli je zastępca burmistrza Wojciech Superson oraz sekretarz miasta Agnieszka Zakrzewska. Nagrody odebrali[paywall] Barbara Motyka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Renata Nadłonek – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1, Piotr Wajda – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Edyta Sochacka – nauczycielka fizyki w Szkole Podstawowej nr 3, Anna Płoskoń – logopeda Przedszkola Miejskiego nr 3, a także Renata Kuchtar – nauczycielka wychowania przedszkolnego Przedszkola Miejskiego nr 2. Jak zwykle w takich okolicznościach nie zabrakło ciepłych słów kierowanych pod adresem nauczycieli.
Przedstawiciele urzędu miasta podkreślali znaczenie nauczycielskiego trudu, także zapewnienie podopiecznym bezpiecznych warunków nauki w wymagającym dla oświaty czasie pandemii. W. Superson, przekazując certyfikaty potwierdzające wyróżnienie, zaznaczał, że pracy nauczycieli nie należy oceniać tylko przez pryzmat godzin spędzonych przy tablicy, ale należy docenić wysiłek, jaki wkładają w wychowanie młodych mieszkańców miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze