17 stycznia br. sala widowiskowa Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki była areną wyjątkowej, historycznej, bo pierwszej ceremonii wręczenia statuetek „Złoty Archanioł Powiatu Jarosławskiego”. Wyróżnienia ustanowionego przez zarząd powiatu jarosławskiego, którego pomysłodawcą był starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.
Dlaczego „archanioły”? Z bardzo prostej i absolutnie zrozumiałej przyczyny. Patronem powiatu jarosławskiego jest święty Michał Archanioł. Ogłoszony nim został dokładnie 29 września 2006 r. Jego atrybuty, czyli ognisty miecz i waga (symbolizująca zwycięstwo i sprawiedliwość) znajdują się w herbie powiatu jarosławskiego.
Znakomicie przygotowana impreza, przypominająca nieco galę wręczania Oskarów w Hollywood, zgromadziła wielu gości. Wymienienie wszystkich jest na tyle karkołomnym przedsięwzięciem, że nie będziemy tego robić. Aby kogoś nie pominąć…
Absolutnie najważniejszymi postaciami ceremonii byli jednak laureaci „Złotego Archanioła Powiatu Jarosławskiego”. O tym, kto go otrzyma, decydowała specjalnie powołana do tego celu kapituła, której szefowała przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec. Wybór – jak było do przewidzenia – był orzechem bardzo trudnym do zgryzienia, ale ostatecznie musiał zostać wydany werdykt. Na jego podstawie sześć osób i instytucji otrzymało statuetkę. Wszyscy z miasta Jarosławia. To:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze