Reklama

Szkoła w Krasiczynie z 4. miejscem w województwie

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie stawia na bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Promowanie zachowań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym to w placówce priorytet. Do realizacji założeń programu „Odblaskowa szkoła” szkolna społeczność podeszła z takim zaangażowaniem, że zagwarantowała sobie 4. miejsce w województwie w tej rywalizacji.

Organizatorami konkursu „Odblaskowa Szkoła” są Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a partnerami: Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu, a także Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie”. Udział w przedsięwzięciu mobilizuje zaangażowane szkoły, lokalne władze i rodziców do wyposażania uczniów w odblaski, gwarantujące widoczność na drodze, kiedy robi się ciemno, a także do różnorakich działań na rzecz bezpieczeństwa. W Krasiczynie zrealizowano ich bardzo wiele, co zostało dostrzeżone na arenie wojewódzkiej. Uczniowie SP w Krasiczynie wraz z nauczycielami (konkursowe przedsięwzięcia koordynowały Renata Garbarczyk wraz z Aldoną Maksym) zapracowali sobie na czwarte miejsce w województwie na 10 startujących szkół podstawowych (konkurs przeprowadzony był na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego). Nagrodę odebrali podczas niedawnej uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tu warto dodać, że spośród placówek z terenu powiatów przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego na miejscu 5. uplasowała się[paywall] Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu, a na miejscu 7. Szkoła Podstawowa w Zapałowie.

–  Każdy z uczestników tego konkursu jest zwycięzcą, bez względu na zajęte przez szkołę miejsce. Wiedza zdobyta przez dzieci i młodzież biorące udział w konkursowych zmaganiach, zostaną z nimi na zawsze. Dziękuję nauczycielom oraz dyrekcjom szkół, że chcieli się włączyć w konkurs i poświęcić swój czas oraz starania, aby wraz z uczniami podejmować wiele inicjatyw w ramach „Odblaskowej szkoły”. Uczniom serdecznie gratuluję talentów i pracowitości. Mam nadzieję, że była to dla was także okazja do integracji i zabawy. I bardzo was proszę – w każdej sytuacji zadbajcie o to, aby wykorzystać to, czego się nauczyliście i bądźcie rozważni i uważni – jako uczestnicy ruchu drogowego – zwróciła się do laureatów konkursu podczas uroczystego finału wojewódzkiego członek zarządu województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Reklama

W marcu br. poznamy natomiast laureata ogólnopolskiego „Odblaskowej szkoły”. Zostanie nim szkoła wyłoniona spośród zwycięzców w edycjach wojewódzkich. Finałowa gala ogólnopolska odbędzie się natomiast w maju.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/02/2025 07:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama