Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie stawia na bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Promowanie zachowań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym to w placówce priorytet. Do realizacji założeń programu „Odblaskowa szkoła” szkolna społeczność podeszła z takim zaangażowaniem, że zagwarantowała sobie 4. miejsce w województwie w tej rywalizacji.
Organizatorami konkursu „Odblaskowa Szkoła” są Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a partnerami: Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu, a także Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie”. Udział w przedsięwzięciu mobilizuje zaangażowane szkoły, lokalne władze i rodziców do wyposażania uczniów w odblaski, gwarantujące widoczność na drodze, kiedy robi się ciemno, a także do różnorakich działań na rzecz bezpieczeństwa. W Krasiczynie zrealizowano ich bardzo wiele, co zostało dostrzeżone na arenie wojewódzkiej. Uczniowie SP w Krasiczynie wraz z nauczycielami (konkursowe przedsięwzięcia koordynowały Renata Garbarczyk wraz z Aldoną Maksym) zapracowali sobie na czwarte miejsce w województwie na 10 startujących szkół podstawowych (konkurs przeprowadzony był na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego). Nagrodę odebrali podczas niedawnej uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tu warto dodać, że spośród placówek z terenu powiatów przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego na miejscu 5. uplasowała się[paywall] Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu, a na miejscu 7. Szkoła Podstawowa w Zapałowie.
– Każdy z uczestników tego konkursu jest zwycięzcą, bez względu na zajęte przez szkołę miejsce. Wiedza zdobyta przez dzieci i młodzież biorące udział w konkursowych zmaganiach, zostaną z nimi na zawsze. Dziękuję nauczycielom oraz dyrekcjom szkół, że chcieli się włączyć w konkurs i poświęcić swój czas oraz starania, aby wraz z uczniami podejmować wiele inicjatyw w ramach „Odblaskowej szkoły”. Uczniom serdecznie gratuluję talentów i pracowitości. Mam nadzieję, że była to dla was także okazja do integracji i zabawy. I bardzo was proszę – w każdej sytuacji zadbajcie o to, aby wykorzystać to, czego się nauczyliście i bądźcie rozważni i uważni – jako uczestnicy ruchu drogowego – zwróciła się do laureatów konkursu podczas uroczystego finału wojewódzkiego członek zarządu województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Reklama
W marcu br. poznamy natomiast laureata ogólnopolskiego „Odblaskowej szkoły”. Zostanie nim szkoła wyłoniona spośród zwycięzców w edycjach wojewódzkich. Finałowa gala ogólnopolska odbędzie się natomiast w maju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze