Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi jest możliwa. To najważniejsza z konkluzji czerwcowego spotkania poświęconego obustronnym korzyściom współdziałania szkół i lokalnego biznesu.
O perspektywach współpracy przedsiębiorstw i szkół zawodowych regionu przemyskiego rozmawiano podczas czwartkowej (9 bm.) konferencji zorganizowanej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu we współpracy z Zespołem Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych. Wśród słuchaczy i prelegentów znaleźli się: przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Cechu Rzemiosł Różnych, a także Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe.
Mowa była m.in. o konieczności[paywall] edukowania pod kątem potrzeb lokalnego biznesu, a także o propozycjach Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie współpracy szkół i przedsiębiorstw.
W obecnych czasach angażowanie pracodawców w proces kształcenia przyszłych pracowników wydaje się być koniecznością – podsumowali spotkanie uczestnicy spotkania. Potrzebę ściślejszej współpracy szkół, zakładów pracy i instytucji rynku pracy w zakresie kształcenia zawodowego oraz organizacji praktyk, staży i praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy podkreślił dyrektor CKZiU nr 1 w Przemyślu Robert Rybak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze