W niedzielę, 1 lutego, dyżurny KMP w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, które wskazywało, że środkiem drogi, bez butów, idzie kobieta, która następnie weszła do parku przy ul. Bakończyckiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.
Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie teren parku i opuszczone budynki. W jednym z pustostanów znaleźli kobietę odpowiadającą podanemu rysopisowi, która była wyraźnie osłabiona i zziębnięta. Z uwagi na niską temperaturę i ryzyko wychłodzenia organizmu policjanci wezwali karetkę. 49-latka została przewieziona do szpitala.
„Zgłoszenie świadka i natychmiastowe działania policjantów wydziału wywiadowczo-interwencyjnego z Przemyśla, być może uratowało życie 49-latki”
– potwierdza przemyska komenda apelując o zwracanie uwagi nie tylko na osoby bezdomne, ale również na osoby starsze, samotne zamieszkujące czy nieporadne. W przypadku zauważenia kogoś, kto może potrzebować pomocy, nie bądźmy obojętni – jeden telefon na numer alarmowy może uratować ludzkie życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze