Przemyski szpital przestał regulować faktury za dostarczane leki oraz wypłacać lekarzom część wynagrodzeń za kontrakty. Dyrekcja zapewnia, że to sytuacja przejściowa. Dotarliśmy do treści pisma, które dyrektor przekazał w tej sprawie pracownikom.
Rok temu Wojewódzki Szpital im. św. O. Pio w Przemyślu mógł się poszczycić najlepszym wynikiem ekonomicznym wśród szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu. Nie tylko był na plusie, ale zysk wyniósł 4 mln zł. Obecnie ma jednak 9 mln zł straty.
Te zaległości wpłynęły na to, że szpital wstrzymał [paywall]wypłatę niektórych należności. Dotyczy to faktur za leki oraz wynagrodzeń lekarzy zatrudnionych w formie kontraktów. Otrzymują oni tylko część swojego honorarium. Im wyższe wynagrodzenie, tym większa część płatności ma być zawieszona.
Dotarliśmy do treści pisma, które dyrektor przekazał w tej sprawie pracownikom. Piotr Ciompa zapewnia w nim, że w wyjątkowych sytuacjach wypłaci większą kwotę, tylko trzeba złożyć wniosek.
Co się stało, że szpital popadł w takie tarapaty? Głównym powodem, jak mówił na konferencji prasowej miesiąc temu dyrektor, są podwyżki wynagrodzeń wywalczone jesienią ub.r. przez pielęgniarki. P. Ciompa twierdzi, że ich wysokość przekracza możliwości finansowe placówki.
Dodatkowo przemyski szpital, jako jedyny, nie ma podpisanej umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielenie kredytu restrukturyzacyjnego. P. Ciompa zaznaczył, że z powodu protestów, negocjacje z BGK zostały wstrzymane. Teraz jednak znów się toczą i są „bardzo zaawansowane”.
Nadzieją jest to, że sejmik wojewódzki zgodził się już na zabezpieczenie kredytu w wysokości 71 mln zł. Na tej podstawie można wnioskować, że przyznanie pieniędzy jest tylko kwestią czasu.
Zaległości wobec lekarzy i dostawców leków mają być uregulowane, gdy do szpitala wpłyną pieniądze z kredytu restrukturyzacyjnego. Kiedy to nastąpi? „Niestety, procedury bankowe przy tak wysokich kwotach są bardzo skomplikowane i czasochłonne, dlatego spodziewamy się otrzymania tych środków w sierpniu lub wrześniu” – czytamy w piśmie od dyrektora.
Dyrekcja potwierdza te informacje. – Stanowisko, które zostało przedstawione w piśmie jest aktualne. Na razie w sprawie nic się nie zmienia – krótko odpowiada P. Ciompa.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wstrzymanie wypłaty części honorariów dotyczy tylko lekarzy na kontraktach. Pracownicy etatowi mają otrzymywać wynagrodzenia terminowo.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo biedny szpital niech teraz strajkuja piekne pielegniarki i lekarze
Samolot+ inaczej Gulfstream + dla partyjnych bonzów z pewnością zrekompensuje "niedobory" w służbie zdrowia.
Witamy efekty PISoBOLSZEWICKIEGO wstawania z kolan he he.Pozdrowienia od beneficjentów programu samolot +
Banda debili i tumanow nie dziwię się że im nie płacą!!!
Więcej strajkujcie. Na co czekają te dwadzieścia i kilka związków, ogłoście strajk ,przecież za mało zarabiacie. dotyczy też dyrektora i jego doradców.
Zapomniałem dodać; należy zatrudnić dodatkowo co najmniej trzech kapelanów z godną pensją, nie mniejsza niż 6 tys. bo poniżej jak mawiała p.Bieńkowska to tylko debile i złodzieje mogą pracować.
Może sławny aeronauta - ogrodnik się dorzuci na pensje!...
Niestety, ale każdy szpital będzie wykańczany jeżeli zamiast fachowców od zarządzania będziemy brać szwagrów, znajomych i tym podobnych cyrkowców - dotyczy to WSZYSTKICH szpitali, bo jak widać, tam gdzie są managerowie z prawdziwego zdarzenia z wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami tam szpitale normalnie funkcjonują.
Takie pytanie :czy reforma wielka i najlepsza z przed trzech lat pn.,, sieć szpitali,, to:A. Wielka ściemaB zrobienie idioty z suwrrenaC obie powyższe odpowiedzi prawdziwe
Tragedia co się dzieje. Ostatnio mój tata był w tym szpitalu na oddziale gastroenterologii. Pomimo tego ma także zakażenie gałek ocznych i musi brać lekki,.Poszłam do pani doktor i mówię że tacie juz się prawie skończyły lekki a on musi je brać na co pani doktor odpowiedziała "bardzo mi przykro ze wystąpiła taka sytuacja ale nasz szpital powinien zapewnić pani tacie te lekki lecz nie mamy teraz funduszy na to" ..... Hmmm. To zdrowie ludzkie nie jest najważniejsze ?Wspomnę również ze jeśli pacjent leży w szpitalu to żaden lekarz nie może wypisać recepty ponieważ szpital ma zapewnić te leki
A Ty chciałbyś/chciałabyś pracować za darmo?
Nie obrażaj! A Ty co wielkiego robisz dla ludzi? Patrząc kiedy napisałeś komentarz pewnie nic!
A ja bylem pare dni temu w Szpitalu na Odziale Onkologicznym i slowa zlego powiedziec nie moge.Wiec prosze nie wkladajcie wszystkich do jednego worka.Z calego serca dziekuje.
Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .
ArogancjaIgnorancjaChamstwoOlewnictwoTumiwisizmtyle co mogę powiedzieć o pracy białego personelu tego przybytku
Za darmo ,? Niech się zdecydują gdzie chcą pracować . W NIemczech mogą pracować tylko w jednym miejscu a zarabiaję 10 razy mniej niż w Polsce .Żeby jeszcze pacjenta traktowali jak człowieka .
Co ty bredzisz ? Choćby lekarz rodzinny może przepisać leki, co więcej, mówisz lekarzowi rodzinnemu, że ojciec jest w szpitalu i bez problemu dostajesz receptę. No ale widać jesteś z tych co na tatusiu chcą zarobić i cyk do szpitala niech się inni nim martwią i płacą za jego leki, grunt, że ty zaoszczędzisz.
Rezczywiście, tusk i borusewicz doprowadzili na skraj bankructwa szpitale swoimi lotami w celu wyprowadzenia pieska na spacer. Teraz trzeba lat żeby uzdrowić sytuacje szpitali.
A skąd masz tą wiedzę? Rozśmieszyłeś mnie serdecznie!!!
Jeżeli chory jest w szpitalu to szpital musi mu zapewnić leki, lekarzowi rodzinnemu nie wolno wtedy wypisać recepty
Czyli wniosek, że nie dostają wypłat bo są aroganccy? Tak mam rozumieć twój wpis? A może nie ma problemu bo dach wcale nie przecieka zwłaszcza że ostatnio prawie wcale nie padało.
do.... 9876... zwróć się z pytaniami do towarzyszy partyjnych zarządzających szpitalem, lub towarzysza marszałka. Ewentualnie do towarzyszki "rzuconej" na odcinek administracji rządowej z "incydentem pracy" w służbie zdrowia Jak nie znasz realiów to , nie komentuj. Tyle i wszystko w tym temacie.
Bardzo biedny szpital niech teraz strajkuja piekne pielegniarki i lekarze
Samolot+ inaczej Gulfstream + dla partyjnych bonzów z pewnością zrekompensuje "niedobory" w służbie zdrowia.
Witamy efekty PISoBOLSZEWICKIEGO wstawania z kolan he he.Pozdrowienia od beneficjentów programu samolot +