Reklama

Szpital otrzymał karetkę z Paderborn [ZDJĘCIA]

14/06/2019 17:00

Przemyśl otrzymał z partnerskiego miasta Paderborn w Niemczech 9-letnią karetkę. Będzie ona służyć do transportu chorych szpitala wojewódzkiego przy Monte Cassino.

Samochód waży 5 ton, napędza go silnik o mocy 190 KM. Posiada amortyzację pneumatyczną, która pozwala zredukować drgania i nie przenosić ich na pacjenta. Oprócz drzwi tylnych, przez które można włożyć nosze, z obu stron pojazdu znajdują się wejścia do przestrzeni, w której przewożony jest pacjent. Ma to [paywall]umożliwić udzielanie pomocy bez wchodzenia do środka. Na wyposażeniu przekazanej karetki jest specjalne urządzenie elektryczne, które pozwala zmienić woltaż tak, by z łatwością móc dopasować go do urządzeń, które są w szpitalu. Nosze natomiast znajdują się na specjalnej prowadnicy, dzięki której bardzo łatwo i szybko można wyjąć je z pojazdu.

Ambulans przystosowany jest nie tylko do transportu chorych, ale również do ratowania życia podczas akcji na miejscu wypadków.

Reklama

– Przed dziewięcioma laty przejęliśmy tę karetkę jako nowy pojazd. Od tego czasu uratowała ona wiele istnień. Mamy nadzieję, że również w Przemyślu uratuje ona wiele żyć – powiedział Ralf Schmitz ze straży pożarnej w Paderborn.

Jest to kolejna karetka, która na przestrzeni lat została podarowana Przemyślowi przez władze Paderborn. Z Niemiec otrzymaliśmy także dwa autobusy. – To miasto jest dla nas, przemyślan, bardzo cennym partnerem, który pomaga nam w wielu sprawach. Od pomocy we wdrażaniu pewnych nowych reform czy rozwiązań, jakie realizujemy w Przemyślu, po pomoc materialną – przyznał prezydent Wojciech Bakun.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Robert z Ostrowca - niezalogowany 2019-06-14 17:33:08

    Super sprawa. Kolejny krok ku przywróceniu potęgi Przemyśla. Rzeszów zazdrości ;) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-06-14 18:48:54

    "Przemyśl otrzymał z partnerskiego miasta Paderborn w Niemczech 9-letnią karetkę. Będzie ona służyć do transportu chorych szpitala wojewódzkiego przy Monte Cassino."    NO tak , jest się czym" chwalić ", 9 letnie auto  , wyeksploatowane  w Germanii  i jako nienadające się do eksploatacji trafia do Przemyśla.Nie bądżcie naiwni , Gdyby to było wpełni wartościowe , to Germańcy nigdy  nie daliby Polakom . TAKA JEST PRAWDA . A WY NAIWNY NARODZIE  , CIESZYCIE SIĘ JAK MAŁE DZIECIĄTKO ZABAWKĄ 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zamyślony jak zwykle przemyski - niezalogowany 2019-06-14 19:37:11

    Hm, germańscy bracia znaleleźli rewelacyjny sposób na pozbycie się wyeksploaanego szmelcu, sposób prosty, ofiarujmy to partnerom z brat niego Przemyśla gdzieś tam na ostentacyjnie blisko Rosji. A my no cóż ominie się koszty złomowania które u naszych odwieczny CB niemieckich przyjaciół są niemałe. Obserwowałem od lat poprzedni dar serducha czyli autobus który wyróżniał się od naszych słowiańskich wyrobów napisami i reklamie natomiast stan ogólnie mówiąc nie był rewelacyjny.  Myślę że uboga niczym betlejemska staje ka nasza mieścina powinna w ramach rewanżu ofiarować Padernbornowi również nasz ponad 10 letni rodzimy produkt może fajkę walatówkę albo dzwonek od Felczyńskich bo tyle może ofiarować upadła mieścina. A tak naprawdę bracia zza Olzy nadal traktują nas jak gorszy sort, świadomie nie wracam do okresu ll wojny i straszliwe okupacji hitlerowskiej czyli niemiecko austriackiej tak to nie pomyłka, obecnie nadal dostajemy stare czołgi równie stare postradzieckie Migi 29 a Wolne i Królewskie dumne miasto Przemyśl stare autobusy czy karetki oczywiście odpowiednio  starannie zakonserwowane i wypiglowane. I nie wiem czy Przemyskie władze przyjmując dary serca robią to grzecznościowo czy jako coś niezbędne dla funkcjonowania naszej mieściny. A  tak zamożni i bogaci nasi bracia wasz bratni Przemyśl nie ma i  długo mieć nie będzie hali sportowej, nie mylić z salą, basenu nie mylić z namiastką basenu , lodowiska krytego całorocznego nie mylić że ślizgawką udającą lodowisko, może prawdziwy bogaty i rozpasiony Padernborn ofiaruje swojemu biedne u słowiańskie bratu coś z wyższej półki, porządnego innego niż stary autobus czy karetkę. Ale i za to dziękujemy , czapką do ziemi po polsku. Zastanawiam się czy to jednymi moje skromne jak zwykle przemyślenia  , czy nie herezji. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama