Przemyśl otrzymał z partnerskiego miasta Paderborn w Niemczech 9-letnią karetkę. Będzie ona służyć do transportu chorych szpitala wojewódzkiego przy Monte Cassino.
Samochód waży 5 ton, napędza go silnik o mocy 190 KM. Posiada amortyzację pneumatyczną, która pozwala zredukować drgania i nie przenosić ich na pacjenta. Oprócz drzwi tylnych, przez które można włożyć nosze, z obu stron pojazdu znajdują się wejścia do przestrzeni, w której przewożony jest pacjent. Ma to [paywall]umożliwić udzielanie pomocy bez wchodzenia do środka. Na wyposażeniu przekazanej karetki jest specjalne urządzenie elektryczne, które pozwala zmienić woltaż tak, by z łatwością móc dopasować go do urządzeń, które są w szpitalu. Nosze natomiast znajdują się na specjalnej prowadnicy, dzięki której bardzo łatwo i szybko można wyjąć je z pojazdu.
Ambulans przystosowany jest nie tylko do transportu chorych, ale również do ratowania życia podczas akcji na miejscu wypadków.
– Przed dziewięcioma laty przejęliśmy tę karetkę jako nowy pojazd. Od tego czasu uratowała ona wiele istnień. Mamy nadzieję, że również w Przemyślu uratuje ona wiele żyć – powiedział Ralf Schmitz ze straży pożarnej w Paderborn.
Jest to kolejna karetka, która na przestrzeni lat została podarowana Przemyślowi przez władze Paderborn. Z Niemiec otrzymaliśmy także dwa autobusy. – To miasto jest dla nas, przemyślan, bardzo cennym partnerem, który pomaga nam w wielu sprawach. Od pomocy we wdrażaniu pewnych nowych reform czy rozwiązań, jakie realizujemy w Przemyślu, po pomoc materialną – przyznał prezydent Wojciech Bakun.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super sprawa. Kolejny krok ku przywróceniu potęgi Przemyśla. Rzeszów zazdrości ;)
"Przemyśl otrzymał z partnerskiego miasta Paderborn w Niemczech 9-letnią karetkę. Będzie ona służyć do transportu chorych szpitala wojewódzkiego przy Monte Cassino." NO tak , jest się czym" chwalić ", 9 letnie auto , wyeksploatowane w Germanii i jako nienadające się do eksploatacji trafia do Przemyśla.Nie bądżcie naiwni , Gdyby to było wpełni wartościowe , to Germańcy nigdy nie daliby Polakom . TAKA JEST PRAWDA . A WY NAIWNY NARODZIE , CIESZYCIE SIĘ JAK MAŁE DZIECIĄTKO ZABAWKĄ
Hm, germańscy bracia znaleleźli rewelacyjny sposób na pozbycie się wyeksploaanego szmelcu, sposób prosty, ofiarujmy to partnerom z brat niego Przemyśla gdzieś tam na ostentacyjnie blisko Rosji. A my no cóż ominie się koszty złomowania które u naszych odwieczny CB niemieckich przyjaciół są niemałe. Obserwowałem od lat poprzedni dar serducha czyli autobus który wyróżniał się od naszych słowiańskich wyrobów napisami i reklamie natomiast stan ogólnie mówiąc nie był rewelacyjny. Myślę że uboga niczym betlejemska staje ka nasza mieścina powinna w ramach rewanżu ofiarować Padernbornowi również nasz ponad 10 letni rodzimy produkt może fajkę walatówkę albo dzwonek od Felczyńskich bo tyle może ofiarować upadła mieścina. A tak naprawdę bracia zza Olzy nadal traktują nas jak gorszy sort, świadomie nie wracam do okresu ll wojny i straszliwe okupacji hitlerowskiej czyli niemiecko austriackiej tak to nie pomyłka, obecnie nadal dostajemy stare czołgi równie stare postradzieckie Migi 29 a Wolne i Królewskie dumne miasto Przemyśl stare autobusy czy karetki oczywiście odpowiednio starannie zakonserwowane i wypiglowane. I nie wiem czy Przemyskie władze przyjmując dary serca robią to grzecznościowo czy jako coś niezbędne dla funkcjonowania naszej mieściny. A tak zamożni i bogaci nasi bracia wasz bratni Przemyśl nie ma i długo mieć nie będzie hali sportowej, nie mylić z salą, basenu nie mylić z namiastką basenu , lodowiska krytego całorocznego nie mylić że ślizgawką udającą lodowisko, może prawdziwy bogaty i rozpasiony Padernborn ofiaruje swojemu biedne u słowiańskie bratu coś z wyższej półki, porządnego innego niż stary autobus czy karetkę. Ale i za to dziękujemy , czapką do ziemi po polsku. Zastanawiam się czy to jednymi moje skromne jak zwykle przemyślenia , czy nie herezji.
Przepraszam zza 0dry a nie Olzy. Oj ten telefon w ręku emeryta nawet obserwatora to czasem pomyłki.
Brawo p.Prezydencie,aby tak dalej,moze jeszcze coś znajda
Czy niemieckie malowanie tej karetki będzie tu legalne, czy trzeba będzie ją przemalować na barwy polskiego RM?
Sięgnęliśmy dna Przemyślanie. Czy można upaść jeszcze niżej?
Może jeszcze by kosiarki i kosiarzy ofiarowali. Jak przyjaźń, to przyjaźń!
Niemiec płakał jak oddawał :) a w przemysłu i tak pewnie będą problemy z rejestracja w wydziale komunikacji...
Po wpisach potwierdza ze jesteśmy banda kretynow szczególnie tu na podkarpaciu!!!! dali nam za darmo to krecimy nosem ze stary ,wyekspoatowany i nie pomalowany na barwy narodowe! Sluzba zdrowia ledwo zipie każdy kto miał nieszczęście z nia kontakt to wie . Niedawno Jurek Owsiak zawital do Przemysla z darami i chwala mu za to!!!!!!
Potrafił byś zorganizować dla Naszego Szpitala jeszcze jeden taki samochód ? Jak byś się do tego zabrał ? - napisz pare zdań proszę na ten temat, bo krytykować to potrafi byle idiota ...
Raczej jesteś bardziej zbliżony do poziomu kreatyna, raczej jednostka chorobowe zwana debilizmem. Jak możesz porównywać drogi, nowoczesny sprzęt zakupiony przez WO Ś P do starego wykspoloatowanego sprzętu jak autobus czy obecnie karetka ofiarowane przez niemieckich braci. I nasza służba zdrowia nie zipie lecz się rozwija ostatnio w szpital na Monte Casino otworzył bardzo nowoczesny oddział kardiologiczny wraz z rehabilitacją za ogromne miliony złotych, również powróciła do Przemyśla Stacja Ratownictwa Medycznego wyposażona w nowoczesne karetki zwane popularnie rękami. W moim wpisie był jedynie żal nadal 75 lat po wojnie wywołanej przez hitlerowskie Niemcy, oni Niemcy traktują nas Polaków, Słowian nadal jako rasę gorszą, nie zdolną do wytworzenia swoich dóbr, produktów na miarę niemiecką i nadal mamy zadawalać się starymi, wykspoatowanymi często darami serca czyli gratami. A przyczniają się do tego również nasi chciwi rodacy którzy ściągają corocznie do Polski z Niemiec miliony 10, 15 letnich gratów zwanych samochodami, tamci pozbywają się dziadostwa bo ni myszą płacić za złomowanie, rodacy zadowoleni że mają nowe samochody. Niestety to jest polska rasa, chciwa i bez ambicji zaś wg oficjalnych danych Polska jest najbardziej zagraconym krajem w Europie, co wpływa również na tragiczne oprócz alkoholizmu i nadmiernej szybkości statystyki śmiertelności na naszych drogach.
Poprawki do wpisu, zwane nie rękami a erkami i nie myszą płacić a muszą płacić. Niestety tak pisze telefon.
Do obserwatora! MODL SIE O ZDROWIE BO O ROZUM JUZ ZA POZNO!
Naucz się pisać przynajmniej czytać ze zrozumieniem. A o moje zdrowie się nie zamartwiaj módl się raczej a wątpię czy potrafisz za swój rozum i swoją mamusię.
Udaj się emerycie do lekarza pierwszego kontaktu on cie pokieruje!!! Sadzac po twoich wpisach jesteś p*********ty i to bardzo!!!!
W sumie taki basenik jak ten co jest, to powinien być na każdej dzielnicy. To ma większy sens niż robić jeden wielki basen( niczym lodowisko, które jak działa to każdy widzi, do którego nie ma dojazdu komunikacją miejską.) W końcu chcemy być miastem turystycznym no to musimy wrębać pieniądze w głupie projekty z których nic nie wynika. Podstawą każdego rozwoju jest gospodarka a jeśli jej brak to jest przelewanie z pustego w próżne.
Widać poziom komputerowo komórkowego chowu, do tego zbyt duże nasłonecznienie wpływa na stan psychiczny współczesnych herosów nie potrafiących napisać nawet jednego sensownego zdania. Na resztę szkoda czasu i słów pamiętaj że w kraju jest tylko ok. 4oo psychiatrów leczenia stanów psychicznych młodzieżowców. Myślę że się kwalifikujesz ale czy załapiesz, wątpię.
To podobnie jak na wschodzie .. wszystko sieęu nas teraz przyda bo niezła już w Przemyślu bida.
Super sprawa. Kolejny krok ku przywróceniu potęgi Przemyśla. Rzeszów zazdrości ;)
"Przemyśl otrzymał z partnerskiego miasta Paderborn w Niemczech 9-letnią karetkę. Będzie ona służyć do transportu chorych szpitala wojewódzkiego przy Monte Cassino." NO tak , jest się czym" chwalić ", 9 letnie auto , wyeksploatowane w Germanii i jako nienadające się do eksploatacji trafia do Przemyśla.Nie bądżcie naiwni , Gdyby to było wpełni wartościowe , to Germańcy nigdy nie daliby Polakom . TAKA JEST PRAWDA . A WY NAIWNY NARODZIE , CIESZYCIE SIĘ JAK MAŁE DZIECIĄTKO ZABAWKĄ
Hm, germańscy bracia znaleleźli rewelacyjny sposób na pozbycie się wyeksploaanego szmelcu, sposób prosty, ofiarujmy to partnerom z brat niego Przemyśla gdzieś tam na ostentacyjnie blisko Rosji. A my no cóż ominie się koszty złomowania które u naszych odwieczny CB niemieckich przyjaciół są niemałe. Obserwowałem od lat poprzedni dar serducha czyli autobus który wyróżniał się od naszych słowiańskich wyrobów napisami i reklamie natomiast stan ogólnie mówiąc nie był rewelacyjny. Myślę że uboga niczym betlejemska staje ka nasza mieścina powinna w ramach rewanżu ofiarować Padernbornowi również nasz ponad 10 letni rodzimy produkt może fajkę walatówkę albo dzwonek od Felczyńskich bo tyle może ofiarować upadła mieścina. A tak naprawdę bracia zza Olzy nadal traktują nas jak gorszy sort, świadomie nie wracam do okresu ll wojny i straszliwe okupacji hitlerowskiej czyli niemiecko austriackiej tak to nie pomyłka, obecnie nadal dostajemy stare czołgi równie stare postradzieckie Migi 29 a Wolne i Królewskie dumne miasto Przemyśl stare autobusy czy karetki oczywiście odpowiednio starannie zakonserwowane i wypiglowane. I nie wiem czy Przemyskie władze przyjmując dary serca robią to grzecznościowo czy jako coś niezbędne dla funkcjonowania naszej mieściny. A tak zamożni i bogaci nasi bracia wasz bratni Przemyśl nie ma i długo mieć nie będzie hali sportowej, nie mylić z salą, basenu nie mylić z namiastką basenu , lodowiska krytego całorocznego nie mylić że ślizgawką udającą lodowisko, może prawdziwy bogaty i rozpasiony Padernborn ofiaruje swojemu biedne u słowiańskie bratu coś z wyższej półki, porządnego innego niż stary autobus czy karetkę. Ale i za to dziękujemy , czapką do ziemi po polsku. Zastanawiam się czy to jednymi moje skromne jak zwykle przemyślenia , czy nie herezji.