Reklama

Szpital w Przemyślu walczy o serenadowy kącik zabaw


Tylko 5 szpitali z całej Polski, które zdobędą najwięcej głosów w swoich regionach w ramach akcji „Serenada dla dzieci”, organizowanej z inicjatywy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego, zyska nagrodę w postaci przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych pacjentów. O laur walczy między innymi Wojewódzki Szpital im. św. Ojca w Przemyślu, a do wygranej potrzebuje wsparcia internautów. Placówkę można wspomóc głosami.


Projekt realizowany jest od 2018 roku, a jego celem jest tworzenie przyjaznych przestrzeni dla najmłodszych pacjentów w szpitalach i przychodniach zdrowia nazywanych „serenadowymi kącikami zabaw”. Dotychczas powstało już 39 takich miejsc. W każdym kąciku serenadowym na najmłodszych czeka duża interaktywna zabawka, zaprojektowana w konsultacji z pedagogami oraz psychologami dziecięcymi. Dodatkowo każdy kącik wyposażony jest w wygodne dziecięce mebelki. W tak zaprojektowanej przestrzeni maluchy mogą czuć się bezpiecznie i korzystać do woli z oferty zabawy, jednocześnie się ucząc.

Swój serenadowy kącik zabaw chciałby mieć też przemyski szpital. O wsparcie w głosowaniu prosi mieszkańców. Wystarczy wejść na stronę konkursu: www.serenadadladzieci.pl, wskazać placówkę na liście i oddać ważny głos. Można to zrobić codziennie, do 27 marca br.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/03/2026 15:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama