Tylko 5 szpitali z całej Polski, które zdobędą najwięcej głosów w swoich regionach w ramach akcji „Serenada dla dzieci”, organizowanej z inicjatywy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego, zyska nagrodę w postaci przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych pacjentów. O laur walczy między innymi Wojewódzki Szpital im. św. Ojca w Przemyślu, a do wygranej potrzebuje wsparcia internautów. Placówkę można wspomóc głosami.
Projekt realizowany jest od 2018 roku, a jego celem jest tworzenie przyjaznych przestrzeni dla najmłodszych pacjentów w szpitalach i przychodniach zdrowia nazywanych „serenadowymi kącikami zabaw”. Dotychczas powstało już 39 takich miejsc. W każdym kąciku serenadowym na najmłodszych czeka duża interaktywna zabawka, zaprojektowana w konsultacji z pedagogami oraz psychologami dziecięcymi. Dodatkowo każdy kącik wyposażony jest w wygodne dziecięce mebelki. W tak zaprojektowanej przestrzeni maluchy mogą czuć się bezpiecznie i korzystać do woli z oferty zabawy, jednocześnie się ucząc.
Swój serenadowy kącik zabaw chciałby mieć też przemyski szpital. O wsparcie w głosowaniu prosi mieszkańców. Wystarczy wejść na stronę konkursu: www.serenadadladzieci.pl, wskazać placówkę na liście i oddać ważny głos. Można to zrobić codziennie, do 27 marca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze