Mimo wielu przeciwności, związanych głównie ze stanem epidemii w Polsce, udało się w Przemyślu zorganizować – w ramach 23. Manewrów Szwejkowskich – tradycyjny turniej brydżowy.
Brydżyści grali w hali POSiR z zachowaniem wszelkich środki bezpieczeństwa, rozgrywając partie w maseczkach, przyłbicach i rękawiczkach, dezynfekując stoliki i pudełka z kartami. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Ostatecznie zwycięzcami został duet Wojciech Gawlik – Ryszard Żurawski, pokonując o przysłowiowy błysk szprychy parę Maciej Krzywka – Jerzy Madera[paywall]. Trzecie miejsce zajął duet Ryszard Kaliszczak – Jan Korczowski. Najlepszą parą w kategorii „amator brydż 60+” został Aleksander i Stanisław Szczurkowie, a najlepszą parą kobiecą – Wanda Białopotocka i Anna Sawka.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują prezydentowi Wojciechowi Bakunowi za ufundowanie pucharów, dyrektor POSiR Grecie Ostrowskiej i jej współpracownikom za udostępnienie hali sportowej. Nagrodę główną – Fajkę Szwejka – ufundowała tradycyjnie już firma Henryka Worobca, a przemyska Rada Seniorów wraz z dyrektorem Mariuszem Plichtą z Castoramy wyposażyli brydżystów w przyłbice ochronne.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziwne jest to przywiązanie Przemyśla do motywów zaboru austriackiego. Czyżby nikt tu nie pamiętał, że Austro-Węgry były OKUPANTEM na tych ziemiach? Przebierają się oszołomy w mundury najeźdźcy i kwestują albo pajacują po mieście. Czy naprawdę w 1000-letniej historii tego miasta nie znajdzie się coś czym można się chwalić, coś co jest związane z polskością?
no oczywiście że nikt nie pamięta, powiem więcej, mało kogo to obchodzi dziś ....
Dziwne jest to przywiązanie Przemyśla do motywów zaboru austriackiego. Czyżby nikt tu nie pamiętał, że Austro-Węgry były OKUPANTEM na tych ziemiach? Przebierają się oszołomy w mundury najeźdźcy i kwestują albo pajacują po mieście. Czy naprawdę w 1000-letniej historii tego miasta nie znajdzie się coś czym można się chwalić, coś co jest związane z polskością?
no oczywiście że nikt nie pamięta, powiem więcej, mało kogo to obchodzi dziś ....