Reklama

Szybciej koleją do Rzeszowa dopiero za trzy lata

10/08/2015 08:57

W bieżącym roku PKP przeznaczy na odbudowę linii Rzeszów – Przemyśl –- granica państwa 27 mln zł. Zmodernizuje 139 km torów i 65 km sieci trakcyjnej. Wykonany zostanie remont 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Wymienionych zostanie kilkanaście rozjazdów i przebudowanych 47 mostów, wiaduktów i przepustów.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą rewitalizację  linii Rzeszów – Medyka – granica państwa. Ma ona polegać na wykonaniu prac na stacjach i szlakach kolejowych, mających na celu zwiększenie prędkości pociągów. Poprawić ma się również stan infrastruktury technicznej. Trwa już modernizacja dworca w Jarosławiu. W  Przeworsku i w Przemyślu już ją zakończono. Poprawią się przystanki na szlakach Żurawica – Przemyśl i Przemyśl – Hurko. Podwyższy się także standard i poziom bezpieczeństwa w ruchu pociągów i samochodów. Kolejne inwestycje są zaplanowane do 2018 r. 

Po ich zakończeniu prędkość rozkładowa na trasie od granicy państwa do Rzeszowa będzie wynosić 120 k/h. Skróci się czas przejazdu. Podróżowanie na trasie Rzeszów – Przemyśl – granica państwa będzie bardziej komfortowe.

Reklama

– Prace poprawiające stan infrastruktury finansowane są ze środków budżetowych – mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP.

Do tej pory wykonano już roboty na stacjach Strażów, Łańcut oraz na przystankach Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie, Rogóżno. Wymieniona została nawierzchnia podtorza i torów na szlakach od Rzeszowa po Żurawicę. W najbliższym czasie pomiędzy Żurawicą a Przemyślem planowana jest przebudowa szlaku kolejowego. Przebudowane zostaną też rozjazdy. Stare, mechaniczne napędy będą wymienione na nowe, elektryczne. W dalszej fazie prac rewitalizacyjnych przewidziana jest poprawa wizerunku stacji. Ma ona dotyczyć obiektów od Jarosławia do Przemyśla i przyległych do nich peronów. –Podwyższy się także standard obsługi pasażerów. Mają temu sprzyjać nowe perony, przystosowane do potrzeb  osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Odnowione zostaną wiaty i oświetlenie, pojawi się także czytelne oznakowanie – informuje D. Szalacha.

Całkowita rewitalizacja linii potrwa do 2018 r. Kolej zapewnia, że dzięki niej znacznie skróci się czas przejazdu i podniesie komfort podróżowania.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości