Reklama

Szymon Wywrot w SMS Kielce

Szymon Wywrot z Dybawki w gminie Krasiczyn ukończył ósmą klasę szkoły podstawowej i po zdanym egzaminie sprawnościowym, trwającym cztery dni, został uczniem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Jest to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Szymon jest jednym z ledwie 18 przyjętych uczniów z 78 kandydatów. Karierę sportową rozpoczął, grając w… piłkę nożną. W wieku 7 lat został przyjęty do Szkółki Piłkarskiej „Szesnastka” w Przemyślu. Z radością uczęszczał na każdy trening, turnieje i inne spotkania sportowe. Jego trenerem był Konrad Ryznar[paywall]. Następnie cały rocznik 2005 z „Szesnastki” (wraz z trenerem) przeszedł do przemyskiej Polonii.

– Od czwartej klasy Szymon rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu w klasie sportowej, gdzie trenował piłkę ręczną, a po zajęciach, piłkę nożną w Polonii. Ten okres był dla Szymona ogromną przyjemnością. W „czternastce” Szymon uczył się w klasie sportowej, której trenerem jest pan Piotr Kroczek. Pod jego czujnym okiem poznał arkana gry w piłkę ręczną. Ciągnęło go także do futbolu, więc kontynuował także gę w Polonii. W końcu musiał wybrać. Czyniąc ciągłe postępy w grze, wyjeżdżając na mecze i zgrupowania, postawił ostatecznie na piłkę ręczną. Jedno jest pewne: w Kielcach będzie miał znakomite warunki do dalszego rozwoju. Życzymy powodzenia!


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama