Reklama

Taaaka ryba! Rywalizowali w wędkowaniu [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę, 18 czerwca, na ZEK-u w Radymnie 39 młodych adeptów wędkarstwa rywalizowało o trofea, startując w konkursie na największą rybę i największą wagę złowionych okazów. Pogoda dopisała, humory również, a niepowtarzalne emocje, których dostarcza mieszanka przygody, aktywności na świeżym powietrzu i możliwość złowienia upragnionej ryby, były najlepszą nagrodą za cierpliwość i trud włożony we współzawodnictwo.

Z okazji do wspólnego spędzenia wolnego czasu nad ZEK-iem skorzystało 39 młodych śmiałków, a dopingowali ich rodzice. Familijną atmosferę  co rusz przerywały gromkie okrzyki będące potwierdzeniem udanego połowu. Jak przyznaje organizator wydarzenia – Miejskie Koło PZW w Radymnie – rywalizacja była bardzo zacięta. Dopisały zarówno płocie, wzdręgi i okonie, jak i ukleje.

Impreza trwała od godzin porannych, a zakończyło ją uroczyste podsumowanie połączone z wręczeniem nagród oraz wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy. Najmłodsi, bo to do nich adresowany był tym razem konkurs, rywalizowali o najbardziej udany połów.

Reklama

Jurorzy konkursu[paywall] na koniec sprawdzali łączną wagę złowionych ryb, typując w ten sposób zwycięzcę. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Maciej Pich, zgarniając 1375 punktów i plasując się na pierwszym miejscu. Druga na podium była Amelia Karakuszka, która zyskała 1260 punktów i drugie miejsce, a stawkę zamknął Gracjan Krajcarski, który zgromadził 1210 punktów, zajmując trzecią lokatę.

Oprócz tego wytypowano też młodego wędkarza, który złowił tego dnia największą rybę. Został nim Maciej Mizgiel, którego trofeum to płoć ważąca 380 gramów. Wszystkim laureatom gratulujemy. Nagrody dla zawodników ufundował burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny. A były nimi puchary dla laureatów trzech pierwszych miejsc i sprzęt wędkarski.

Reklama

Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał upominki, wśród których były między innymi gadżety sportowe czy modele modelarskie.

Wszystkie te prezenty, a także dodatkowe atrakcje w postaci  lodów czy waty cukrowej sprawiły zawodnikom niemało frajdy, ale najwięcej zadowolenia dał im zakończony sukcesem połów.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama