Do sejmu wszedł dość niespodziewanie z 10 miejsca. Stał się tym samym trzecim posłem sejmu IX kadencji związanym z ziemią jarosławską. Zapytaliśmy go o przebieg kampanii, jego pomysł na bycie posłem, ale także, czy nie jest mu żal zostawiać starostwa. Rozmawiamy z Tadeuszem Chrzanem.
Jak Pan ocenia minioną kampanię, z mojej perspektywy widać było zaangażowanie, mocno zapracował pan na ten sukces...
– Jak się za coś biorę, to chcę to zrobić dobrze. Cieszę się, że kończy się to sukcesem. Natomiast głównym motorem działania w tych wyborach było osobiste przekonanie, że[paywall] 4 lata dobrej zmiany posunęło Polskę w dobrą stronę, stąd też uważam, że każdy głos przyniesiony na listę jest wartościowy. Pracowałem dla dobra całej drużyny, bo uważam, że następne 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy są bardzo potrzebne naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Przez lata był Pan zaangażowany w działalność samorządową, dał się Pan poznać jako dobry gospodarz. Nie żal Panu „zostawiać” powiatu?
– Połowę swojego życia spędziłem w samorządzie, więc rzeczywiście z nostalgią patrzę na te wszystkie lata, które spędziłem na pracy dla powiatu i rzeczywiście przynosiło mi to wiele satysfakcji, bo też i wiele rzeczy udało się z sukcesem zakończyć. Na pewno nie biorę rozbratu z samorządem czy powiatem jarosławskim. Natomiast jestem przekonany, że z pozycji parlamentarzysty będzie nieco łatwiej i skuteczniej zabiegać o dalsze inwestycje i rozwój powiatu jarosławskiego.
Jakie są zatem wyobrażenia tego, co przed Panem? Jakie plany ma starosta już jako poseł?
– Trochę tego doświadczenia mam, trochę tego czasu w Warszawie spędzałem, bo bez lobbowania i tłumaczenia niewiele się zdziała, a suche pismo nie zawsze wszystko tłumaczy, więc mechanizmy pracy parlamentarnej znam. Jeśli chodzi o cel na przyszłość, to chcę skutecznie pracować dla dobra ziemi jarosławskiej, ale myślę, że mam trochę do wniesienia do tworzenia dobrego prawa, choćby ze względu na moje wykształcenie i zawód, a jako praktyk myślę, że będę mógł wnieść także trochę zdroworozsądkowego i praktycznego myślenia do tego, co się zapisuje w ustawach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.The shares you have shared about the election are very good. I would love to read the information you share.mapquest directions
The shares you have shared about the election are very good. I would love to read the information you share.mapquest directions