Reklama

Tadeusz Chrzan komentuje wybory parlamentarne 2019

17/10/2019 16:00

Do sejmu wszedł dość niespodziewanie z 10 miejsca. Stał się tym samym trzecim posłem sejmu IX kadencji związanym z ziemią jarosławską. Zapytaliśmy go o przebieg kampanii, jego pomysł na bycie posłem, ale także, czy nie jest mu żal zostawiać starostwa. Rozmawiamy z Tadeuszem Chrzanem.

Jak Pan ocenia minioną kampanię, z mojej perspektywy widać było zaangażowanie, mocno zapracował pan na ten sukces...

– Jak się za coś biorę, to chcę to zrobić dobrze. Cieszę się, że kończy się to sukcesem. Natomiast głównym motorem działania w tych wyborach było osobiste przekonanie, że[paywall] 4 lata dobrej zmiany posunęło Polskę w dobrą stronę, stąd też uważam, że każdy głos przyniesiony na listę jest wartościowy. Pracowałem dla dobra całej drużyny, bo uważam, że następne 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy są bardzo potrzebne naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Reklama

 

Przez lata był Pan zaangażowany w działalność samorządową, dał się Pan poznać jako dobry gospodarz. Nie żal Panu „zostawiać” powiatu?

– Połowę swojego życia spędziłem w samorządzie, więc rzeczywiście z nostalgią patrzę na te wszystkie lata, które spędziłem na pracy dla powiatu i rzeczywiście przynosiło mi to wiele satysfakcji, bo też i wiele rzeczy udało się z sukcesem zakończyć. Na pewno nie biorę rozbratu z samorządem czy powiatem jarosławskim. Natomiast jestem przekonany, że z pozycji parlamentarzysty będzie nieco łatwiej i skuteczniej zabiegać o dalsze inwestycje i rozwój powiatu jarosławskiego.

Reklama

 

Jakie są zatem wyobrażenia tego, co przed Panem? Jakie plany ma starosta już jako poseł?

– Trochę tego doświadczenia mam, trochę tego czasu w Warszawie spędzałem, bo bez lobbowania i tłumaczenia niewiele się zdziała, a suche pismo nie zawsze wszystko tłumaczy, więc mechanizmy pracy parlamentarnej znam. Jeśli chodzi o cel na przyszłość, to chcę skutecznie pracować dla dobra ziemi jarosławskiej, ale myślę, że mam trochę do wniesienia do tworzenia dobrego prawa, choćby ze względu na moje wykształcenie i zawód, a jako praktyk myślę, że będę mógł wnieść także trochę zdroworozsądkowego i praktycznego myślenia do tego, co się zapisuje w ustawach.

Reklama

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    acacia789h_76 2019-10-18 06:01:45

    The shares you have shared about the election are very good. I would love to read the information you share.mapquest directions

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama