Reklama

Taka noc zdarza się raz na rok

14/05/2015 09:00

Muzeum nie musi kojarzyć się z nudą i oglądaniem jedynie starych eksponatów. Podczas organizowanej od 2003 r. Nocy Muzeów takie miejsca ożywają.

W Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji na tę niecodzienną noc, która w tym roku odbędzie się 16 maja. O g.17.00 w Muzeum Pożarnictwa będzie miało miejsce otwarcie wystawy pokonkursowej XIII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Współcześni Rycerze Świętego Floriana”. O 19.00 w sali balowej Pałacu Lubomirskich odbędzie się koncert fortepianowo-saksofonowy. Wystąpią: Wiesław Wojtas – saksofon altowy, saksofon tenorowy i Jakub Międlar – fortepian.

Dodatkowo podczas Nocy Muzeów można będzie obejrzeć wystawę twórczości plastycznej uczniów przeworskich szkół podstawowych i osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku – Galeria „Magnez”. Odbędzie się również spotkanie z księciem Henrykiem Lubomirskim. W sali balowej zabrzmi fortepian wyprodukowany w niemieckiej fabryce fortepianów i pianin Carla Bechsteina w 1863 r., unikatowy instrument – pozostałość z oryginalnego wyposażenia pałacu Książąt Lubomirskich w Przeworsku. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli usłyszeć utwory z repertuaru klasycznego i współczesnego, m.in. Fryderyka Chopina, Henryka Mancini i Johna Kandera. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od 20.00 do 23.00.

Reklama

Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w Berlinie w 1997 r. Sukces tego wydarzenia zaowocował powstawaniem tego typy imprez w innych miastach. Jako pierwsze w Polsce do tej inicjatywy dołączyło Muzeum Narodowe w Poznaniu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości