Reklama

Teksty mistrza z Czarnolasu wybrzmiały w Łętowni [ZDJĘCIA]


Akcja „Narodowego Czytania” kolejny raz zawitała do Łętowni. 6 września, w sobotnie popołudnie, głos mistrza z Czarnolasu rozbrzmiał na nowo w murach tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Stało się tak dzięki corocznemu udziałowi placówki w tej ogólnopolskiej inicjatywie, objętej patronatem prezydenckiej pary.


Uczestniczący w wydarzeniu, wśród których nie zabrakło uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców oraz przyjaciół placówki, przenieśli się w czasy złotego wieku kultury, rozkoszując się pięknem utworów poety niepospolitej miary – Jana Kochanowskiego. „W cieniu lipy wsłuchiwano się we fraszki, psalmy i pieśni, a słuchając trenów, przybyli współodczuwali boleść ojca po stracie ukochanej Urszulki. Pióro Mistrza, niczym lutnia, raz skłaniało ku radości, innym razem ku zadumie” – relacjonują organizatorzy wydarzenia. Tegoroczną edycję akcji wzbogaciły inscenizacje odegrane przez uczniów, które przenosiły widzów w odległe czasy: raz na królewski dwór, raz nad brzeg rzeki, a raz do Czarnolasu, pod ulubione drzewo pisarza. Zamykającą całość klamrą była natomiast biesiada, podczas której delektowano się wybornym jadłem.

– Serdecznie dziękujemy za wspólne chwile spędzone w duchu Narodowego Czytania, pielęgnujące tradycje i piękno ojczystej literatury. Niech słowa oraz nauki płynące z dzieł wielkiego mistrza z Czarnolasu na długo pozostaną w sercach i pamięci uczestników – podsumowała tegoroczną akcję dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni  Andżelika Goraś.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2025 14:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama