Akcja „Narodowego Czytania” kolejny raz zawitała do Łętowni. 6 września, w sobotnie popołudnie, głos mistrza z Czarnolasu rozbrzmiał na nowo w murach tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Stało się tak dzięki corocznemu udziałowi placówki w tej ogólnopolskiej inicjatywie, objętej patronatem prezydenckiej pary.
Uczestniczący w wydarzeniu, wśród których nie zabrakło uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców oraz przyjaciół placówki, przenieśli się w czasy złotego wieku kultury, rozkoszując się pięknem utworów poety niepospolitej miary – Jana Kochanowskiego. „W cieniu lipy wsłuchiwano się we fraszki, psalmy i pieśni, a słuchając trenów, przybyli współodczuwali boleść ojca po stracie ukochanej Urszulki. Pióro Mistrza, niczym lutnia, raz skłaniało ku radości, innym razem ku zadumie” – relacjonują organizatorzy wydarzenia. Tegoroczną edycję akcji wzbogaciły inscenizacje odegrane przez uczniów, które przenosiły widzów w odległe czasy: raz na królewski dwór, raz nad brzeg rzeki, a raz do Czarnolasu, pod ulubione drzewo pisarza. Zamykającą całość klamrą była natomiast biesiada, podczas której delektowano się wybornym jadłem.
– Serdecznie dziękujemy za wspólne chwile spędzone w duchu Narodowego Czytania, pielęgnujące tradycje i piękno ojczystej literatury. Niech słowa oraz nauki płynące z dzieł wielkiego mistrza z Czarnolasu na długo pozostaną w sercach i pamięci uczestników – podsumowała tegoroczną akcję dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni Andżelika Goraś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze