Reklama

Tenisista stołowy Oxynet Jarosław brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata

Tenisista stołowy superligowego Oxynet Jarosław Minha Hwang – reprezentant Korei Południowej – został brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata, które zakończyły się w chińskim Chengdu. Gratulujemy!

Nowy zawodnik Oxynetu znalazł się w 5-osobowym składzie jednej z najlepszych ekip na świecie – reprezentacji Korei Południowej. Minha Hwang zadebiutował w Drużynowych MŚ w zwycięskim meczu grupowym z Arabią Saudyjską. Koreańczycy zwyciężyli 3:0, a Minha Hwang wygrał w tym spotkaniu z Azzamą Alimą 3:1 (8:11, 11:3, 11:8, 11:3). W pozostałych spotkaniach był rezerwowym. Koreańczycy w Chengdu wygrali łącznie sześć meczów, w tym w 1/8 finału z reprezentacją Polski 3:0. W meczu o awans do wielkiego finału ulegli Niemcom 2:3. Drużynowymi mistrzami świata zostali Chińczycy. To bardzo duże wyróżnienie tak dla Minha Hwanga, jak i dla klubu z Jarosławia kierowanego przez Kamila Dziukiewicza.

W piątek derby

W piątek, 14 października br., LOTTO Superliga Tenisa Stołowego Mężczyzn wraca do rywalizacji. Oxynet Jarosław w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego gościć będzie w derbach Podkarpacia Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Być może jarosławscy kibice będą mogli podziwiać i pogratulować sukcesu Minha Hwangowi.

Reklama

– Jeszcze nie ujawnię składu na piątkowe spotkanie derbowe. Oczywiście czekamy na przyjazd brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Świata. Na pewno wystąpią Jaroslaw Żmudenko i Alan Kulczycki, a zobaczymy kto trzeci znajdzie się w naszym składzie. Może Irańczyk Amirreza Abbassi, a może któryś z Koreańczyków – tajemniczo stwierdził menadżer jarosłwskiego zespołu K. Dziukiewicz, mając na myśli wspomnianego Minha Hwanga i Woo Hyeonggyu.

Z pewnością wszyscy będą potrzebni, bo Oxynet czeka do końca miesiąca prawdziwy maraton ligowy. Rozpoczną go wspomnianym meczem derbowym (początek o g. 17 w hali jarosławskiego MOSiR). Poza tym w drugiej połowie ekipa K. Dziukiewicza zagra: 16 października z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz na wyjeździe (g. 16), 18 października z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz na wyjeździe (g. 17), 21 października z Akademią Zamojską Zamość u siebie (g. 18), 23 października z Palmiarnią Zielona Góra na wyjeździe (g. 16) oraz 28 października z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki u siebie (g. 18).
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama