Wang Zeng Yi do niedawna zawodnik jarosławskiego klubu PKS Kolping FRAC znalazł się w drużynie tenisistów stołowych, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro. „Wandżi” razem z siedmioma innymi tenisistami stołowymi złoży ślubowanie 27 lipca, a w tej dyscyplinie rywalizację o olimpijskie medale zawodnicy rozpoczną 6 sierpnia.
Polski Komitet Olimpijski ogłosił 14 lipca skład reprezentacji Polski na Olimpiadę w Rio de Janeiro. Z Polski[paywall] pojedzie na nią 240 zawodników startujących w 23 dyscyplinach.
W składzie naszej reprezentacji znalazł się również zawodnik związany od dawna z Jarosławiem.
– Popularny „Wandżi” od 2004 r. jest członkiem kadry narodowej i olimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć, do których w ubiegłym roku dołożył brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski z Kolpingiem Frac Jarosław oraz turnieju ITTF World Tour w Katarze w grze podwójnej w parze z Tanem Ruiwu. Został też zwycięzcą w kategorii Zawodnik Roku 2014 podczas gali Diamentowa Rakietka – wylicza Iga Kmiecik z Urzędu Miasta Jarosławia. „Wandżi” razem z siedmioma innymi tenisistami stołowymi złoży ślubowanie 27 lipca, a w tej dyscyplinie rywalizację o olimpijskie medale zawodnicy rozpoczną 6 sierpnia. Zwycięzców poznamy 17 sierpnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Wandzi" chyba już nie jest zawodnikiem Kolpinu przynajmniej takie chodzą pogłoski
"Wandzi" chyba już nie jest zawodnikiem Kolpinu przynajmniej takie chodzą pogłoski