Reklama

Terytorialsi ćwiczyli ze strażakami z Rokietnicy

27/09/2020 12:51

Na terenie gminy Rokietnica odbyły się ćwiczenia doskonalące współdziałanie strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Tutejsza jednostka OSP ćwiczyła z żołnierzami 41 kompanii z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia.

12 września przez blisko 4 godziny żołnierze WOT i strażacy doskonalili swoje umiejętności, a jednocześnie ćwiczyli warianty współpracy w sytuacji zagrożenia życia lub mienia mieszańców gminy goszczącej manewry. Zadania ćwiczebne przygotowali strażacy, opracowując 4 scenariusze. W pierwszym[paywall] należało uratować poszkodowanych w wypadku samochodowym, w drugim ćwiczono umacnianie wałów przeciwpowodziowych, w trzecim trzeba było sobie poradzić ze skutkami nawałnic – uczestnicy szkolenia musieli usunąć z drogi powalone drzewo, wreszcie czwarty scenariusz przewidywał pompowanie wody ze zbiornika. Uczestników manewrów podpatrywał wójt gminy Witold Szajny, a w słowach powitania, wygłoszonych do żołnierzy i strażaków jeszcze przed manewrami, życzył im owocnej współpracy, a tym pierwszym także miłego pobytu na terenie gminy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama