Na terenie gminy Rokietnica odbyły się ćwiczenia doskonalące współdziałanie strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Tutejsza jednostka OSP ćwiczyła z żołnierzami 41 kompanii z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia.
12 września przez blisko 4 godziny żołnierze WOT i strażacy doskonalili swoje umiejętności, a jednocześnie ćwiczyli warianty współpracy w sytuacji zagrożenia życia lub mienia mieszańców gminy goszczącej manewry. Zadania ćwiczebne przygotowali strażacy, opracowując 4 scenariusze. W pierwszym[paywall] należało uratować poszkodowanych w wypadku samochodowym, w drugim ćwiczono umacnianie wałów przeciwpowodziowych, w trzecim trzeba było sobie poradzić ze skutkami nawałnic – uczestnicy szkolenia musieli usunąć z drogi powalone drzewo, wreszcie czwarty scenariusz przewidywał pompowanie wody ze zbiornika. Uczestników manewrów podpatrywał wójt gminy Witold Szajny, a w słowach powitania, wygłoszonych do żołnierzy i strażaków jeszcze przed manewrami, życzył im owocnej współpracy, a tym pierwszym także miłego pobytu na terenie gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze