Reklama

Terytorialsi pobierali wymazy od nauczycieli

Ponad 3 tysiące wymazów pobrali od nauczycieli z terenu naszego województwa żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akcja trwała od 11 do 15 stycznia br. Podkarpaccy terytorialsi przeprowadzili testy przesiewowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I – III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół[paywall]. Każdego dnia do pobierania wymazów zaangażowanych było ok. 40 żołnierzy, m.in. z batalionu lekkiej piechoty z Jarosławia. Ochotnicy codziennie kierowani byli do wyznaczonych przez sanepid punktów pobrań rozmieszczonych w szkołach na terenie całego Podkarpacia. W czasie pięciodniowej akcji testów przesiewowych nasi medycy wykonali blisko 2 tys. wymazów.

– Nasi żołnierze pobierali też wymazy w przyszpitalnych punktach pobrań „drive thru”. Codziennie do tych miejsc zgłaszają się bowiem osoby kierowane przez lekarzy rodzinnych i pracowników stacji sanitarnych. Tym razem obsługiwaliśmy również nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół. Przez pięć dni w punktach „drive thru” terytorialsi pobrali około 1300 wymazów. W sumie więc daje to ponad trzy tysiące wymazów – poinformował rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Witold Sura.

Reklama

Od kwietnia ub.r., na wniosek wojewody podkarpackiego, podkarpacka brygada terytorialsów deleguje cztery, a niekiedy sześć zespołów medycznych do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, DPS, wyznaczonych placówkach medycznych,  metodą „drive thru” oraz „walk thru”. W sumie w 2020 r. pobrali blisko 15 tys. wymazów.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama