3 lutego br. w Stroniu Śląskim doszło do uroczystego otwarcia modułowego przedszkola ze żłobkiem, które powstało w miejscu gwarantującym dzieciom bezpieczeństwo i komfortowe warunki edukacji. Jego powstanie było możliwe m.in. dzięki wsparciu żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Obiekt wybudowany został ze 158 modułów o łącznej powierzchni użytkowej prawie 2 tys. m kw., podłączony do wszystkich mediów, wyposażony w systemy ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. To zapewni normalne funkcjonowanie i naukę dla 175 przedszkolaków oraz 30 maluchów w wieku żłobkowym. Po uroczystym otwarciu przedszkola chętni mogli zwiedzić pomieszczenia dydaktyczne, salę gimnastyczną, salę sensoryczną i logopedyczną, szatnie, pokoje dla nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz przestrzenie sanitarne wraz z zapleczem kuchennym. Pomieszczenia zostały pomalowane w różnych kolorach, zgodnych z nazwami grup przedszkolnych.
Tę specjalną inwestycję zrealizowała i nieodpłatnie przekazała firma Modular System, wyposażenie zapewniła firma Entelo. Przypomnijmy, że Stronie Śląskie to jedna z miejscowości na Dolnym Śląsku, która najbardziej ucierpiała podczas wielkiej powodzi we wrześniu 2024 r.[paywall]
Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki m.in. wsparciu 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze współuczestniczyli w przygotowaniu podłoża pod położenie betonowych płyt, stanowiących podstawę modułowego budynku oraz przystosowaniu budynków do prowadzenia zajęć dydaktycznych.
– Nasi żołnierze uczestniczą we wsparciu lokalnej społeczności Kotliny Kłodzkiej od samego początku zdarzeń, które doprowadziły do niewyobrażalnej ludzkiej tragedii na wielu płaszczyznach życia. Udział naszych terytorialsów w realizacji inwestycji w Stroniu Śląskim związany był z nabytym przez nich doświadczeniem podczas prac przy budowie szkoły modułowej w miejscowości Żelazno
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
– Czekałyśmy na ten tupot, śpiew, na te uśmiechy dzieci, wrzaski i żeby to przedszkole zaczęło żyć... Mamy siedem grup dydaktycznych w naszej placówce: Misie, Pszczółki, Biedronki, Jeżyki, Motylki, Słoneczka i Żabki, a najmłodsze żłobkowe dzieci to Jagódki
– powiedziała niezwykle szczęśliwa dyrektor Przedszkola Miejskiego w Stroniu Śląskim Celina Chęś-Drańczuk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze