Reklama

„Terytorialsi” pomogli w wybudowaniu przedszkola modułowego [ZDJĘCIA]

3 lutego br. w Stroniu Śląskim doszło do uroczystego otwarcia modułowego przedszkola ze żłobkiem, które powstało w miejscu gwarantującym dzieciom bezpieczeństwo i komfortowe warunki edukacji. Jego powstanie było możliwe m.in. dzięki wsparciu żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Obiekt wybudowany został ze 158 modułów o łącznej powierzchni użytkowej prawie 2 tys. m kw., podłączony do wszystkich mediów, wyposażony w systemy ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. To zapewni normalne funkcjonowanie i naukę dla 175 przedszkolaków oraz 30 maluchów w wieku żłobkowym. Po uroczystym otwarciu przedszkola chętni mogli zwiedzić pomieszczenia dydaktyczne, salę gimnastyczną, salę sensoryczną i logopedyczną, szatnie, pokoje dla nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz przestrzenie sanitarne wraz z zapleczem kuchennym. Pomieszczenia zostały pomalowane  w różnych kolorach, zgodnych z nazwami grup przedszkolnych.

Tę specjalną inwestycję zrealizowała i nieodpłatnie przekazała firma Modular System, wyposażenie zapewniła firma Entelo. Przypomnijmy, że Stronie Śląskie to jedna z miejscowości na Dolnym Śląsku, która najbardziej ucierpiała podczas wielkiej powodzi we wrześniu 2024 r.[paywall]

Reklama

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki m.in. wsparciu 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze współuczestniczyli w przygotowaniu podłoża pod położenie betonowych płyt, stanowiących podstawę modułowego budynku oraz przystosowaniu budynków do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

– Nasi żołnierze uczestniczą we wsparciu lokalnej społeczności Kotliny Kłodzkiej od samego początku zdarzeń, które doprowadziły do niewyobrażalnej ludzkiej tragedii na wielu płaszczyznach życia. Udział naszych terytorialsów w realizacji inwestycji w Stroniu Śląskim związany był z nabytym przez nich doświadczeniem podczas prac przy budowie szkoły modułowej w miejscowości Żelazno

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

– Czekałyśmy na ten tupot, śpiew, na te uśmiechy dzieci, wrzaski i żeby to przedszkole zaczęło żyć... Mamy siedem grup dydaktycznych w naszej placówce: Misie, Pszczółki, Biedronki, Jeżyki, Motylki, Słoneczka i Żabki, a najmłodsze żłobkowe dzieci to Jagódki

– powiedziała niezwykle szczęśliwa dyrektor Przedszkola Miejskiego w Stroniu Śląskim Celina Chęś-Drańczuk.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/02/2025 12:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama