Reklama

Terytorialsi zdawali egzamin

17/12/2018 13:30

Ponad 150 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” ćwiczyło pod koniec listopada w obiektach szkoleniowych sanockiego i dębickiego batalionu lekkiej piechoty. Część z nich zdawała egzamin z taktyki i strzelania w Buszkowiczkach k. Przemyśla.

Jedną z form przygotowania podkarpackich terytorialsów są tzw. szesnastki, a więc intensywne szkolenia trwające 16 dni. Jeden z takich cyklów właśnie się skończył w obiektach szkoleniowych sanockiego i dębickiego batalionu lekkiej piechoty[paywall] . – Instruktorzy największy nacisk kładą na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii – informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Szkolenie taktyczne scala wszystkie inne przedmioty, a jego priorytetem jest szkolenie strzeleckie – dodaje.

Koniec szesnastki w Buszkowiczkach

Egzamin dla kompani kończących dwie „szesnastki” odbył się 30 listopada w Buszkowiczkach, a dzień później w Straszęcinie k. Dębicy. Dla szkolących się terytorialsów było to spore wyzwanie, gruntownie sprawdzające poziom ich wyszkolenia. – W skład tak zwanej „pętli taktycznej”, którą wykonują  żołnierze w ramach egzaminu, wchodzi między innymi składanie i rozkładanie broni na czas, zakładanie maski przeciwgazowej, zachowanie żołnierza na polu walki, ewakuacja rannego oraz nawiązanie łączności. Podsumowaniem egzaminu jest strzelanie bojowe – wyjaśnia W. Sura. Zwieńczeniem całego okresu przygotowawczego podkarpackich terytorialsów była ostatnia w tym roku przysięga wojskowa, która odbyła się 2 grudnia br. w Tarnobrzegu.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pjoter - niezalogowany 2018-12-17 16:38:14

    Tjaaa jednak są psychopaci, którym się wojna marzy. Co za głupia nazwa... terytorialsi...Rozwiązać to gówno i do domu pogonić. Po co to komu, na co? Polska jest za bidna żeby ją okraść....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Prawda - niezalogowany 2018-12-17 17:04:13

    Co ty wiesz o życiu synku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Buahaaa - niezalogowany 2018-12-17 17:14:22

    Popieram. Z wiatrowkami na Putina?! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama