Światło gwiazdy betlejemskiej przyprowadziło na rynek tłumy ludzi. W Przemyślu, podobnie jak w wielu miejscowościach w całym kraju, we wtorek, 6 stycznia, ulicami miasta przeszedł orszak Trzech Króli.
Po Mszy Świętej koncelebrowanej w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Józefa Michalika przed katedrą zaczął formować się barwny orszak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tłumy prawie jak na dobrym koncercie.
Tłumy czyli tysiące to owszem i były tradycyjnie w Jarosławiu i Rzeszowie.W pozostałych miastach naszego regionu to raczej przygotowanie do wigilii.
Bo to judasz vel krzychu,a do tego trzeba dodać,ze to nie wtorek,a w poniedziałek odbyło sie Trzech króli
Króle ubrani we wschodnie szaty i jaka pompa dla obywateli innego wyznania. Jak by muzułmanin przyszedł w swoim regionalnym ubiorze to byście go ścięli na rynku . Teraz czcicie muzułmaninów a kto zabronił osiedlać się im w naszym kraju kiedy uciekają od wojny i śmierci. Tylko raz w roku wznosicie modły do "K"amienicy "M"ariana "B"anasia ???
To perscy magowie,którzy zostali ojcami "chrzestnymi" Jezusa.To u nich przebywał Jezus prawie 20 lat na naukach wiary o czym milczy biblia ocenzurowana na użytek publiczny dla gawiedzi.W tym okresie to Persowie nieśli nową cywilizacje tak skwapliwie wykorzystana przez apostołów
Panie Tadeuszu J Nie trzeba wierzyć, we wszystko co napisano. Nie słyszałem, żeby Jezus przebywał w Persji pomiędzy 12 a 30 rokiem życia. Z Biblii wynika, że w tym czasie przebywał z rodzicami i uczył się rzemiosła od swego przybranego ojca Józefa. Kiedy zaczął nauczać po swoim chrzcie to znano go jako syna Józefa, czy syna Marii i mówiono o nim „syn cieśli”. Łatwo to sprawdzić. Istnieją co prawda rewelacje dotyczące pobytu Jezusa w Indiach, ale ich autor niejaki Notowicz zwyczajnie konfabulował. Rewelacje Notowicza pełne są anachronizmów i nie uwzględniają zupełnie faktu że buddyzm dotarł do Tybetu dopiero w VII wieku, wobec czego Jezus nie mógł pobierać nauk w tamtejszych „klasztorach buddyjskich”. A propos cenzurowania Biblii, to akurat księgi ewangeliczne są bardziej potwierdzone historycznie niż dzieła Szekspira, a to z tego względu że istnieją tysiące niezależnych kopii z różnych okresów historycznych, które w zasadzie nie różnią się treścią, poza drobnymi błędami nie mającymi wpływu na ich zrozumienie. Jeżeli natomiast chodzi o wpływ kultury na chrześcijan, to można by mówić raczej o Grekach czy Rzymianach, bo Persja o wiele wcześniej utraciła swoją pozycję i znaczenie.
Panie Wojtku zapewne ma pan racje.Co prawda zawierają kilka nieścisłości.I tak św.Józef nigdy nie był ciesla ale faryzeuszem i jeżeli uczył rzemiosła to znaczy etyki co też jest łatwo sprawdzić jeżeli religii nie uczyła katechetka.A wracając do tematu.W czasach kiedy żył Jezus w tamtych regionach negatywnych zjawisk w zakresie wiary nazbierało sie tyle,ze wystąpił nowyruch religijny zbliżony do późniejszej reformacji .Oparty był na doktrynie religijnej głoszonej przez proroka Zoroastra zawartej w jego hymnach i dostosowana do lokalnych społeczności.Główne tezt to :-jeden BOG Stwórca-dwie siły rządzące człowiekiem: dobro-/dobre uczynki,altruizm,umiłowanie prawdy a najlepsza ścieżka to cięzka praca/ w zamian szczęście w zaświatach zło /czytaj kłamstwo/ z Duchem zniszczenia Artyman a w zaświatach kara i wieczne męki.Sukces mogli odnieść tylko dusze sprawiedliwych wypełniających nakazy religijne. Cała reszta dusz grzeszników spadała w czeluść gdzie cierpiała męki w piekle.Dusze tych co nie staneli po stronie ani Zła ani Dobra odsyłane były do czyśćca. To była nowa koncepcja chrześcijańskiego Szatana.Opisanae to jest w ewangieliach tak Tomasza jak też Judasza.Dlatego mamy tylko czterech a nie sześciu ewangelistów.A magowie to właśnie wysłannicy nowej doktryny wiary w tamtym czasie i w tamtym regionie.
To tak jak ekologizm i tzw ocieplenie klimatu przez człowieka to są gusła i zabobony .
Tłumy prawie jak na dobrym koncercie.
Tłumy czyli tysiące to owszem i były tradycyjnie w Jarosławiu i Rzeszowie.W pozostałych miastach naszego regionu to raczej przygotowanie do wigilii.
Ten KRÓL z lewej dlaczego bez korony?