Nie było tłumu mieszkańców, kopani reprezentacyjnej, harcerzy. Nie było programów artystycznych, a delegacje składających kwiaty były mniej liczne. Były za to przepisowe dystanse i maseczki na twarzach. 3 maja w czasach COVID-19 nie był tym samym świętem co zawsze.
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja miała zupełnie inny charakter niż w latach ubiegłych. Jedno z najradośniejszych świat patriotycznych, najczęściej obchodzone z wielką pompa, jak żadne inne przeżywane przez przeciętnego obywatela, bo obchodzone okresie wiosennym, w tym roku zostało[paywall] ograniczone do niezbędnego minimum. Miejskie i gminne obchody w regionie były skromne. Najczyściej wąskie grono samorządowców spotykało się na patriotycznej Mszy Św. oraz składało biało czerwone naręcza kwitów w miejscach uświęconych wprawdzie lokalną tradycja, ale w tym roku milczących, opustoszałych, nieco posępnych. Miejmy nadzieje, że to dziwne święto uchwalenia konstytucji już wkrótce będzie tylko przykrym wspomnieniem i 230 rocznice przyjęcia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy obchodzić huczniej i barwniej niż kiedykolwiek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kogo kopani ? reprezentowali kopania ? Nie wiem polska trudny język dla redaktorka (pac)...Kompania reprezentacyjna inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach. Wikipedia
Kogo kopani ? reprezentowali kopania ? Nie wiem polska trudny język dla redaktorka (pac)...Kompania reprezentacyjna inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach. Wikipedia