Reklama

To było dziwne święto konstytucji

06/05/2020 10:39

Nie było tłumu mieszkańców, kopani reprezentacyjnej, harcerzy. Nie było programów artystycznych, a delegacje składających kwiaty były mniej liczne. Były za to przepisowe dystanse i maseczki na twarzach. 3 maja w czasach COVID-19 nie był tym samym świętem co zawsze.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja miała zupełnie inny charakter niż w latach ubiegłych. Jedno z najradośniejszych świat patriotycznych, najczęściej obchodzone z wielką pompa, jak żadne inne przeżywane przez przeciętnego obywatela, bo obchodzone okresie wiosennym, w tym roku zostało[paywall] ograniczone do niezbędnego minimum. Miejskie i gminne obchody w regionie były skromne. Najczyściej wąskie grono samorządowców spotykało się na patriotycznej Mszy Św. oraz składało biało czerwone naręcza kwitów w miejscach uświęconych wprawdzie lokalną tradycja, ale w tym roku milczących, opustoszałych, nieco posępnych. Miejmy nadzieje, że to dziwne święto uchwalenia konstytucji już wkrótce będzie tylko przykrym wspomnieniem i 230 rocznice przyjęcia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy obchodzić huczniej i barwniej niż kiedykolwiek.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2020-05-06 11:53:29

    Kogo kopani ? reprezentowali kopania  ? Nie wiem polska trudny język dla redaktorka (pac)...Kompania reprezentacyjna inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach. Wikipedia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości