Rock Festiwal „Dolina Sanu” – bo o nim mowa – ma być jednym z największych wydarzeń muzycznych roku, a nawet ostatnich lat w Przemyślu. Na Rynku wystąpi zespół Another Pink Floyd, który zagra utwory z kultowej płyty "The Wall" legendarnego zespołu Pink Floyd.
Jednym z głównych organizatorów jest Mariusz Gibała, reprezentujący TVNews LTD z siedzibą w Londynie. – W związku z tym, iż jest to 40. rocznica powstania zespołu Pink Floyd i wydania przez nich pierwszego i absolutnie kultowego albumu „Ściana”, już 8 września zaprezentujemy[paywall] szerokiej publiczności koncert, będący ogromnym wydarzeniem artystyczno-scenicznym. Dziś możemy już powiedzieć, że będzie to pierwszy koncert nowego cyklu imprez pod nazwą Rock Festiwal „Dolina Sanu”, który w tym roku zaszczycą muzycy z grupy Another Pink Floyd. Przy okazji kolejnych edycji festiwalu, zaprosimy równie znakomite zespoły. Chcielibyśmy, by Rock Festiwal był kojarzony głównie z niepowtarzalną muzyką z lat 70. i 80. ubiegłego wieku – powiedział M. Gibała podczas specjalnej konferencji prasowej w czwartek, 30 maja.
Na jej zakończenie M. Gibała oraz prezydent Wojciech Bakun i dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek Renata Nowakowska podpisali list intencyjny w tej sprawie. Prezentując plakat koncertu, organizatorzy zachęcili ewentualnych sponsorów do współpracy. Z koncertu, który będzie rejestrować 18 kamer, zostanie wydana płyta DVD.
Koncert odbędzie się w niedzielę, 8 września. Z zespołem Another Pink Floyd wystąpi Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum” pod dyrekcją Piotra Szelążka.
Organizację imprezy wspiera również Starostwo Powiatowe w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nic o kasie, więc za friko w czynie społecznym. Jeśli jednak w tle mamona to pytam jako zawsze niemal pierwszy przemyski obserwator za ile koncert, kto sponsoruje a widząc Bakuna myślę że również uboga Przemyska mieścina również będzie partycypować w koszty imprezy. Jeśli tak to pytam ojczulka mieściny z Kukiz, ile dołoży miejska kasa czyli my potencjalni podatnicy, skąd ewentualne tysiące kiedy od miesięcy nie sprząta się ulic, ogranicza strzyżenie trawy ba, za wyjątkiem Rynku nie posadzonono ani jednego kwiatka, nawet tych najtańszych bratków. To tylko pytanie, zwykła obserwatora ciekawość.
więcej informacji https://przemysl.pl/54190/3453/przed-nami-jedno-z-najwiekszych-wydarzen-muzycznych-ostatnich-lat-pierwszy-koncert-w-ramach-rock-festiwal-dolina-sanu-juz-8-wrzesnia.html
mam nadzieje że jak będę w Pana wieku to nie będę takim zgredem. Coś chcą zrobić żle, nic nie będą robić jeszcze gorzej.. Wieczne pretensje, Jakoś nie oceniał Pan poprzedników i wedle Pana najlepiej oceniać innych, Nie zna Pan Prezydenta to niech się Pan umówi na rozmowę, Bo ja wiem że zarywa noce tworząc kolejne projekty jak najmniejszym kosztem dla miasta,,,więcej wiary...Dostał wielki burdel i ukryte zobowiązania bo poprzednicy ładnie to tuszowali..I niech Pan nie bredzi że manna popłynie jak będzie rządził Pis, już rządził i ja szału po nich nie widzę oprócz ruin i długów..
greg napisz jakie ukryte zoobowiązanie bo pierdo.... każdy może. Niech prezydent zrobi audyty i nam zwykłym mieszkańcom wyleje kawa na ławę ile gdzie i dlaczego brakuje, jakie są plany na poprawę i kiedy zaczną się inwestycje (po wyjściu z długów) Bo teraz możemy 16 lat słuchać ,że to wina poprzednich 16 lat..... KAWA NA ŁAWE - i w ten sposób wszyscy się przymkną. A nie najpierw "... muje dzikie węże co to fajnego nie będzie" a teraz " gdzie byliście 16 lat...."
a np. 30 tysi , o których było na ostatniej radzie, ludzie się nie interesują , łykaja co brukowiec napisze(a widać ze piszą na nie-przeciw Prezydentowi...Ma Pan czas to niech Pan odsłucha Odpowiedz Wojciecha na atak radnego, a do tego skazani prezesi którzy trwonili majątek spółek w celu własnych korzyści...Pan albo krytykuje i ma wiedze , albo też łyka pismaków...Pani Greta w 1 miesiąc więcej zrobiła i zrobi niżeli poprzedni lesni ludzie..Majkowski kolejny,Kowalski tez coś chce a pozostali piszą durne interpelacje(chyba na rekord).Jak można dawać premie(oczywiście sobie) nie inwestując w nowszy sprzet, mógłbym Panu wymieniać i wymieniać...Spółki maja pomagać a nie prezesi mają żerować ..Prezes 15 tysi a prezydent 10 tysi...Jak jest problem to wszyscy na Prezydenta... A i nie odpowiedział Pan co dał Panu w mieście pis-regia(jeden grzyb),,Pisze Pan o cudzie po 0.5 roku, w pół roku naprawić 16 letnie błędy ..Pan chyba całe życie fizycznie pracował , bo o prowadzeniu działalności , a jeszcze zadłużonej nie ma Pan wiedzy.
Dziękuję za link. Zawsze można zgłębić temat. Natomiast bardzo rozśmieszył mnie fragment "oraz Mariusz Gibała – reprezentujący TVNews LTD z siedzibą w Londynie" mowa o TVPODKARPACKA - w moim odczuciu niskich lotów media lokalne - ale jak brzmi! Siedziba w Londynie to wykorzystanie prawa dzięki któremu prowadzenie działalności (w Anglii) a wykonywanie usług tutaj daje(lub dawało do nie dawna - przepisy miały się zmienić) potężne oszczędność w prowadzeniu firmy , podatkach i ubezpieczenia ZUS! I co by nie było właściciel bardzo dobrze zrobił, że z firmą "uciekł" do Anglii bo to dowodzi jego przedsiębiorczości. Natomiast nie zmienia to faktu, że to tylko TVPODKARPACKA a nie jakieś wielkie medium.
greg znawco tematu! Po pierwsze każdą sesje rady odsłuchałem do tej pory. Być może albo mnie nie zdziwiło albo umknęło 30 tyś. Chodź faktycznie była mowa o takiej kwocie. Po drugie jeżeli ktokolwiek od sprzątaczki po prezesa przywłaszcza, działa na szkode itp spółki powinien zostać skazany wyrokiem sądu - bez wyjątku!!! Zawsze!!! Po trzecie który prezes został skazany? Skazany a nie zwolniony dyscyplinarnie (pytam z ciekawości bo to ważna kwestia a w mediach i FB WB lub K15 nie widziałem). Po czwarte: Co zrobiła Pani Greta w miesiąc? Osobiście nie mam do niej zastrzeżeń. Pan Majkowski działa bardzo prężnie zgadzam się w stu procentach. Pan Kowalski słabo - no z wyjątkiem karty seniora z ostatniej sesji. Nadmienić trzeba jeszcze, że Pan Schabowski coś tam działa. Po piąte: Spółka z osobowością prawną ma zarabiać, a nie pomagać. Jeżeli premie były ze szkodą dla spółki to ktoś za to chyba odpowiada? Rada nadzorcza? Ponadto jeżeli spółka była ewidentnie źle zarządzana, niezgodnie z prawem to na to są paragrafy!Po szóste za czasów PiS-PO-Regia (jeden grzyb) Powstał stok, obwodnice 1 i 2, wodny plac zabaw, strefa ekonomiczna, kładka, trochę ścieżek rowerowych... i zdaje sobie sprawę, że 16 lat i potężne dotacje jakie mieli do dyspozycji włodarze zakrawają o inwestycyjną kpinę.Po siódme: Nie oczekuję po pół roku inwestorów na pseudostrefie, basenu itd. Moje oczekiwania w sumie są nie wielkie a wśród nich : AUDYTY, CZYSTE SCHLUDNE MIASTO NA POZIOMIE CZYSTOSCI ZA CZASOW CHOMY, VIDEOCHATY raz na 2 tygodnie o których tak dużo mówił WB, BIKE TOWN-u (miał być o jeden dzień dłużej a nie wcale....)Po ósme: zgadzam się nie mam wiedzy o prowadzeniu działalności zadłużonej bo nie pozwoliłem jej się zadłużyć ponad rentowność. Natomiast z tego co widzę w ogólnodostępnych informacjach Pan BAkun też takiej wiedzy nie posiada z tymi różnicami jedynie, że Pan Bakun dopiero "zdobywa" wykształcenie wyższe. Ponadto to nie ja kandydowałem na Prezydenta) Po dziewiąte : Ile można słuchać o poprzednikach , proszę mi napisać kiedy Pana zdaniem będzie lepiej i ile czasu potrzebuje prezydent na jakieś wielkie rewolucje? Bo jeżeli ma to trwać 5 lat to mam nadzieje, że pamięta Pan obietnice wyborcze? Tam nie było mowy o spłacie zadłużenia i dopiero po 5 latach basenach itd.....
No cóż jedno nieco prowokacje zapytanie a nie ocena a młode mnożyć ki od razu się odezwał, cały atak na moją osobę. Apeluję synkowie o kulturę słowa nie macie ż na adnego prawa głównie moralnego obrażać starszych osób które publicznie wyrażają swoje zdanie bądź ocenę zdarzeń. Korzystacie z prawa do wyrażania swoich myśli ja również z tego korzystam. Różnica jest taka, że mimo jasnych często mocnych ocen bo są powody, nigdy nikogo nie obrażam na forum, wy zaś nie potraficie napisać kilku logicznych zdań bez obrażania adwersarza, czy zwykłego szczucia na innych wyrażających swoje myśli. Dodam że zawsze oceniam działalność osób publicznych a takimi są wybrani w wyborach powszechnych prezydenci miast, nigdy nie poruszam spraw prywatnych. I wypisujesz koleżko bzdury że nie krytykował poprzedników, krytykował Chomę i jego działalność przez 16 lat o wiele ostrzej, bardziej krytycznie, czasem proponowałem rozwiązania jako przem przem obecnie przemyski obserwator. Obecnych rządzących ni oceniam bo za krótki okres, przyjdzie czas i na dokonanie bilansu. Takich to rządzących los.
Greg znalazłem na sesji ten fragment z 30 tysiącami. Takich jeszcze pare pewnie wyjdzie.....
Jeżeli to ja Pana lub kogokolwiek innego obraziłem to przepraszam. Zawsze staram się dobrać słowa czasem dosadne ale nie obraźliwe....Pozdrawiam Potyliczny
Dlo greg Co chcą zrobić poza młocką ??? Nic
Najpierw to się za kosy i sierpy złapcie i wykoście trawę i chwasty nad Sanem i nie tylko , które już sięgają dwóch metrów . Wstyd na cały świat . Acha nie trzeba do tego tzw firm , które zgarniają ciężką kasę a podnajmują ludzi w szamtach lumpeksu i 20 letnimi kosiareczkami do przydomowych ogródków , które zasmradzają całe miasto . Wystarczy traktor z kosiarką i jeden człowie , jeden dzień pracy albo kilku chłopów z kosami .
"napisz jakie ukryte zoobowiązanie bo pierdo.... każdy może. Niech prezydent zrobi audyty i nam zwykłym mieszkańcom wyleje kawa na ławę ile gdzie i dlaczego brakuje, jakie są plany na poprawę i kiedy zaczną się inwestycje (po wyjściu z długów) Bo teraz możemy 16 lat słuchać ,że to wina poprzednich 16 lat..... KAWA NA ŁAWE - i w ten sposób wszyscy się przymkną. A nie najpierw "... muje dzikie węże co to fajnego nie będzie" a teraz " gdzie byliście 16 lat...." "Zacytowałem słowa @ Potyliczny bowiem one oddają sedno sprawy. Ponad pół roku to wystarczający okres czasu aby zrobić audyt, zadaję już po raz kolejny pytanie ile nas mieszkańców miasta kosztuje stok od projektu do czasu obecnego ? Audyt Panie Prezydencie ,kawa na ławę.
a to to jest ta renia co miał popglad na na te sprawy.....
ZROBIĆ ODKOMARZANIE W PRZEMYŚLU , BO NAS ZJEDZĄ !
0czywiście kolego polityczny przeprosiny przyjmuję, nie raz jeszcze będziemy się tak myślę różnić ale nawet różnice zdań nie muszą czynić nas adwerdarzy przeciwników czy nie daj Boże wrogów. Pozdrawiam
''Ogranicza strzyżenie trawy....'' i właśnie o to tutaj chodzi !!!!MIASTO ZMIENIA ZASADY KOSZENIA TRAWY... - WYBORCZA.PL
KOSZENIE TRAWY SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL
Apropo wspomnianych już audytów,ktoś ma może informacje na ten temat? Bo narazie o ich wynikach ze strony rządzących cisza?
nie została wyłoniona nawet firma lub nie podano to do publicznej wiadomości. Prezydent z 6 radnymi nie może zrobić tego co by chciał bo nic nie uchwali. Pamiętam jak przyszły prezydent do pana zastępcy Hamryszczaka mówił coś w stylu " Pan nie wiem, że jak się coś przejmuje to się robi audyt"? I w grudniu powiedział już nowy prezydent, że w pierwszym kwartale będzie wyłoniona firma do audytów a tu cisza! W każdym razie audytów nie będzie:) dlaczego? Bo za słaby jest w radzie Prezydent. CO w takiej sytuacji należałoby zrobić? oim zdaniem albo Audyt albo honorowa rezygnacja - ale cóż gdybym był prezydentem to te dwie możliwości bym widział....
Bardzo fajna propozycja na wrześniowy wieczór.Gratuluje w końcu trochę rozrywki, a nie jak u poprzedników religijne marsze i pielgrzymki
o parkingu niech pomyślą, bo masakra w Przemyślu z parkowaniem ... ( na palcu rybim piętrowy parking .... bunkier koło bunkra będzie pasował)
tam nawet jakby był parking na 1000samochodów to i tak będzie źle , na Wilsona pusto a to raptem 5 min spacerkiem do centrum..
audyt wszystkich spółęk i urzędu to kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy zł na które miasta zwyczajnie nie stać, a widać jak na widelcu kto już wyleciał (za sprawą własnej analizy i za darmo)kolejnych dwoje w kolejce do drzwi,
do Potyliczny Cieszy mnie że Pan jednak wsłuchał się w obrady, cieszę się że umie Pan prowadzić firmę(tyle że prywatna firma to nie samorząd w którym jest naprawdę masa kruczków i w związku z tym masa problemów),zgadzmy się w każdym temacie i punkcie które Pan wyszczególnił. Znam kilku nowych radnych i oni też zderzyli się ze ściana po zapoznaniu się ze stanem finansowym miasta, czego oczywiście nie widzą starzy wyjadacze(gdzie sami dołożyli do tego stanu finanse miasta) pisząc kolejne interpelacje z pretensjami(tylko czy to jest tania propaganda która ma oddalić udział ich osoby w tym bałaganie) Z całej liczby 23 radnych jedynie 3-4 osoby coś próbuje i to małymi krokami widać(reszta np. pan dość młody z partii rządzącej ma tyle funkcji że aż dziw że ma czas je wypełniać bo chyba jest zaangażowany w 4 instytucjach)Jeśli chodzi o Prezydenta , jest on obecny w każdym wydarzeniu, ktoś mu zarzuca aktywność na portalach (a z kąd ma czerpać informacje), szuka oszczędności -a jak ma wyjść z długów,budżet miasta oparty jest głównie na podatkach i nie można dorobić(owszem można dorobić za pomocą spółek, ale jak się okazuje do tej pory były one prowadzone nierentownie, 3-4 są na plusie jeden mądry krzyczy aby ruszyć za pieniędzmi (ale nikt nie da 100% na inwestycje a wkładu własnego puki co nie ma)Pan Starosta też kiedyś też miał problemy z długami , jak się okazuje dziś jest na prostej i punktuje przy wyborach..Pyta Pan kiedy będzie widać zmiany, moim zdaniem 2-3 lata .System naprawczy to nie miesiąc czy rok, to długoterminowa strategia działania często mozolna ...Poz bo się rozpisałem
Do greg:Prywatna firma to nie samorząd aczkolwiek Pan zaczął o doświadczeniu którego mi brak - tak samo jak prezydentowi.Moim zdaniem jeżeli będą zmiany w 3-4 roku kadencji to będzie realnie patrząc świetne osiągnięcie. To,że starzy umywają rączki to FAKT ale :TOŻ TO ZWYKŁA POLITYKA! POLITYKA JEST BRUDNA...
Do ggg A jakie mają znaczenie te koszty? Prezydent kandydował i się z nami umówił, że pierwsze co zrobi to audyty! Nie wiedział jakie są koszty? Jeżeli ja się z Panem/Panią umówię, że za wykonaną usługę zapłacę 5tyś, a po wykonanej usłudze powiem Panu, że jednak nie zapłace to to jest FAIR???
Jaka propozycja .??? Postania z kubkiemi piwa czy Coli i potuptania do ogłuszających wyjców ????
Nic o kasie, więc za friko w czynie społecznym. Jeśli jednak w tle mamona to pytam jako zawsze niemal pierwszy przemyski obserwator za ile koncert, kto sponsoruje a widząc Bakuna myślę że również uboga Przemyska mieścina również będzie partycypować w koszty imprezy. Jeśli tak to pytam ojczulka mieściny z Kukiz, ile dołoży miejska kasa czyli my potencjalni podatnicy, skąd ewentualne tysiące kiedy od miesięcy nie sprząta się ulic, ogranicza strzyżenie trawy ba, za wyjątkiem Rynku nie posadzonono ani jednego kwiatka, nawet tych najtańszych bratków. To tylko pytanie, zwykła obserwatora ciekawość.
więcej informacji https://przemysl.pl/54190/3453/przed-nami-jedno-z-najwiekszych-wydarzen-muzycznych-ostatnich-lat-pierwszy-koncert-w-ramach-rock-festiwal-dolina-sanu-juz-8-wrzesnia.html
mam nadzieje że jak będę w Pana wieku to nie będę takim zgredem. Coś chcą zrobić żle, nic nie będą robić jeszcze gorzej.. Wieczne pretensje, Jakoś nie oceniał Pan poprzedników i wedle Pana najlepiej oceniać innych, Nie zna Pan Prezydenta to niech się Pan umówi na rozmowę, Bo ja wiem że zarywa noce tworząc kolejne projekty jak najmniejszym kosztem dla miasta,,,więcej wiary...Dostał wielki burdel i ukryte zobowiązania bo poprzednicy ładnie to tuszowali..I niech Pan nie bredzi że manna popłynie jak będzie rządził Pis, już rządził i ja szału po nich nie widzę oprócz ruin i długów..