Reklama

To oni podążają ścieżką sukcesu. Nagrodzono lokalnych liderów

Za nami druga już edycja Transgranicznego Salonu Sukcesu, połączonego z opłatkiem wielokulturowym. Podczas wydarzenia wręczono Laur Terra Premisliensis. W tym roku powędrował on do Zakładów Automatyki „Polna” SA.

Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy honoruje co roku tzw. lokalnych liderów sukcesu. Przez lata działo się to podczas tzw. dorocznego Salonu Sukcesu, który rok temu zyskał wymiar transgraniczny. W tym roku tradycji stało się zadość. 14 stycznia, podczas uroczystej gali w Restauracji Galleon w Buszkowicach, ogłoszono laureata szczególnego wyróżnienia, jakim jest Laur Ziemi Przemyskiej. Wskazała go jak zwykle Kapituła nagrody złożona z przedstawicieli przemyskich stowarzyszeń, samorządu powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla. Przyznawane jest ono osobom, których działalność w naszym regionie budziła szacunek i stawała się źródłem inspiracji dla innych. W tegorocznej edycji Laur Terra Premisliensis wraz ze statuetką otrzymały Zakłady Automatyki Polna SA w stulecie działalności. Nagrodę odebrała prezes zarządu firmy Luiza Powąska.

Tradycyjnie przyznano też Medale Liderów Sukcesu. W tym roku[paywall] wyróżnienia te powędrowały do: pani burmistrz Svidnika na Słowacji Marceli Ivančovej (w uznaniu za zaangażowanie i rozwój współpracy transgranicznej z powiatem przemyskim), włodarzy gmin Radymno Bogdana Szylara, Orły – Bogusława Słabickiego i Krasiczyn – Tadeusza Bobka (za szczególne osiągnięcia w czasie wieloletniej pracy na rzecz samorządów), właścicielki firmy „Marko” Małgorzaty Bąk oraz Stowarzyszenia Europa Donna (w uznaniu za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz walki z rakiem piersi).

Reklama

Galę tradycyjnie poprowadził prezes Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego Jan Piszak, a uświetniły ją występy artystyczne znanych na lokalnym gruncie zespołów „Szarotki” i „Harnasie” z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz artystki Anna Żebrowska i grupy Mecenas.

Była okazja do złożenia sobie noworocznych życzeń. Wszelkich łask życzyli zebranym metropolita przemyski abp Adam Szal i duchowny prawosławny ks. prof. Jerzy Mokrauz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama