Były kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Przemyśla Tomasz Dziumak nie będzie już dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
T. Dziumak przegrał w II turze wyborów samorządowych z obecnie panującym, sprawującym już drugą kadencję tę funkcję, w nadsańskim mieście Wojciechem Bakunem. Został jednak radnym, ale z mandatu zrezygnował na rzecz dyrektorowania w popularnym „Słowaku”.
Od 1 września br. szefować przemyskiemu liceum już nie będzie.
Dzisiaj, 25 czerwca br., rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora przemyskiej delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. T. Dziumak był jednym z kandydatów i konkurs wygrał.
Wiele wskazuje na to, że od 1 września br. „Słowakowi” będzie szefować dotychczasowy nauczyciel historii w tej placówce Tomasz Kuźmiek. To na razie informacja nieoficjalna, ostateczną decyzję w tej kwestii podejmie prezydent miasta W. Bakun.
T. Kuźmiek to były przemyski radny, prezes Stowarzyszenia Regia Civitas w latach 2013 – 2015. Przed kwietniowymi wyborami samorządowymi dołączył do sztabu wyborczego Wojciecha Bakuna – Wspólnie dla Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Mi się ten Kuźmiek kojarzy z wałkiem w ręce z malowania Bakuna siedziby sztabu wyborczego. Przypadek promowania tego człowieka ? A obecny dyrektor już przed wyborami musiał mieć coś obiecane bo przecież walczył z pracodawcą prezydentem.