Były kandydat na prezydenta miasta Przemyśla, który w wyborach samorządowych 7 kwietnia br. zdobył mandat radnego, Tomasz Dziumak, właśnie go stracił. Decyzję o tym podjęła Rada Miejska w Przemyślu.
Podczas dzisiejszego, trzeciego w obecnej kadencji, przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Kowalski wniósł projekt uchwały o wygaśnięciu mandatu T. Dziumaka. Powodem było niezłożenie przez niego wniosku o bezpłatny urlop w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów. Nie może bowiem być radnym i równocześnie dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
W głosowaniu udział wzięło 21 na 23 radnych. Jednogłośnie zdecydowali o wygaśnięciu mandatu T. Dziumakowi. To oznacza, że nową radną z ramienia Koalicji Obywatelskiej zostanie Grażyna Stojak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze