W tym roku w tradycyjnym konkursie na pisankę wielkanocną, który organizuje Centrum Kulturalne w Przemyślu, wzięło udział 48 twórców.
Komisja w składzie: Katarzyna Ignas (etnograf, Muzeum w Przeworsku), Katarzyna Trojanowska (etnograf, MNZP w Przemyślu) oraz Halina Paszkowska (plastyk z CK Przemyślu) po obejrzeniu i zapoznaniu się z zestawami pisanek zgłoszonych w trzech kategoriach technicznych oraz w kategorii wiekowej „Mistrz-Uczeń” przyznała[paywall] następujące nagrody.
W kategorii technika batikowa I nagrodę otrzymała Anna Kowalów z Kalnikowa.
Dwie równorzędne II nagrody: Małgorzata Mikita i Agnieszka Wróbel (obie z Reczpola).
III nagrodę przyznano Annie Sopel z Drohobyczki. W kategorii technika drapana I nagroda przypadła Joannie Rumińskiej z Orłów. Pięć równorzędnych II nagród otrzymali: Sabina Błotnicka z Reczpola, Józef Lewkowicz z Nowego Sioła, Elżbieta Dykas z Orzechowiec, Małgorzata Łaba z Drohojowa i Janina Paszko z Pawłokomy. Trzy równorzędne III nagrody jury przyznało: Ewie Szybiak z Drohobyczki, Katarzynie Głowacz z Reczpola i Magdalenie Szydłowskiej z Przemyśla.
W kategorii technika współczesna I nagrodę za pisanki malowane otrzymała Iwona Kraus z Krasiczyna. Dwie II przypadły: Ewie Żurawskiej z Drohobyczki (za pisanki oklejane kordonkiem) i Barbarze Feduniak z Przemyśla (za pisanki oklejane materiałem). Dwie III nagrody otrzymały: Anna Barnuś z Wacławic (za pisanki oklejane frywolitką) i Natalia Sopel z Drohobyczki (za pisanki oklejane papierem kolorowym). W kategorii „Mistrz-Uczeń” I nagrodę otrzymała Karolina Kowalczyk z mistrzem Małgorzatą Kowalczyk z Pruchnika. Dwie równorzędne II nagrody: Mikołaj Kowalów (syn) z mistrzem Anną Kowalów z Kalnikowa (matka) oraz Anna Kowalów (córka) z mistrzem Anną Kowalów z Kalnikowa (matka), a III nagrodę Zuzanna Krzywińska z Mistrzem Elżbietą Dykas z Orzechowiec.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze