Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych w Ustrzykach Dolnych. Jednej z nich, 65-letniej kobiety, niestety, nie udało się uratować. Przejście, na którym doszło do zdarzenia, jest oznakowane, ale nie ma sygnalizacji świetlnej.
Było już po zmroku, kiedy na ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych 40-letni kierowca toyoty, jadąc w kierunku Krościenka, potrącił przechodzące przez przejście dwie osoby, kobietę i mężczyznę. Niestety, życia 65-latki nie udało się uratować, 78-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący toyotą był trzeźwy.
Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność: zbliżając się autem do przejścia dla pieszych, zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność. Gdy poruszamy się pieszo, zawsze przed wejściem na jezdnię upewnijmy się, że nic nie jedzie i możemy bezpiecznie przejść. Dla własnego bezpieczeństwa warto zadbać o swoją widoczność, nosząc odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na wcześniejszą reakcję, a tym samym niejednokrotnie na uniknięcie wypadku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie sądzę żeby mężczyzna który ma 78 lat potrafił wejść szybko na pasy z kobietą również w wieku podeszłym.
Nie sądzę żeby mężczyzna który ma 78 lat potrafił wejść szybko na pasy z kobietą również w wieku podeszłym.