Miejsce tragedii: niewielki, gustowny dom z poddaszem prawie w centrum wioski. Widać, że został zbudowany niedawno, bo obejście jest jeszcze nie do końca zagospodarowane. Okna na parterze szczelnie zasłonięte roletami. To tutaj w czasie ostatniego weekendu zmarli 39-letni Krzysztof i 62- letni Kazimierz.
Niecałe pół kilometra dalej, przed sklepem, kilku mężczyzn rozmawia o tragedii, którą żyje cała wioska. – Dobrze znałem Krzyśka – opowiada jeden z nich. Jeździł na tirach i dobrze zarabiał. Kilka dni temu wrócił z Hiszpanii. Mieszkał w Przemyślu na Mickiewicza, ale tu miał dom razem z żoną. Tyle że nie mieszkali tu, bo im się nie układało. Wiem, że byli w trakcie rozwodu. Kłócili się o ten dom i ona odcięła mu wodę i prąd. Jeszcze w sobotę rano się z nim widziałem. Pytał o agregat prądotwórczy, bo chciał uruchomić piec centralnego ogrzewania, żeby trochę ogrzać budynek. Kazik, jego znajomy, który miał działkę niedaleko stąd, miał taki agregat i mu pożyczył. Postawili agregat w garażu, podłączyli zasilanie do pieca i Kazik u niego został – opowiada.
Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostały zabezpieczone w prosektorium do badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
– Byłem tam, kiedy przyjechała policja i strażacy – kontynuuje znajomy zmarłego. – Kiedy strażacy weszli do środka, widziałem tylko światło latarki, które z trudem oświetlało schody. Tyle tam było dymu. Myślę sobie, że pewnie skończyło się paliwo w agregacie i przestał działać wentylator w piecu centralnego ogrzewania, a to nowy dom, szczelne okna i drzwi. Czad z pieca wypełnił wszystkie pokoje i zabił ich, kiedy spali. Straszne – kręci głową.
– W poniedziałek rano zapukałem, ale nikt mi nie otworzył. Jakąś godzinę później znowu poszedłem tam z kolegą. Drzwi dalej były zamknięte. Próbowaliśmy dzwonić na komórkę, ale nikt nie odbierał. Dzisiaj myślę, że mogliśmy stanąć pod oknami i posłuchać, czy jego komórka dzwoni, jednak wtedy jakoś o tym nie pomyśleliśmy. Później przyjechał ojciec Krzyśka, który miał klucze. Na parterze, w salonie, znalazł leżącego na kanapie Kazimierza, a na piętrze, na łóżku w sypialni, leżał jego syn. Obaj nie dawali znaków życia, więc powiadomił policję i pogotowie – dodaje.– W poniedziałek, szesnastego lutego, około godziny 18, dyżurny komendy został powiadomiony, że w jednorodzinnym domu w Hurku zostali znalezieni dwaj mężczyźni niedający oznak życia – mówi oficer prasowy KMP w Przemyślu asp. Bogusława Sebastianka. – Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, lecz lekarz stwierdził, że na ratunek jest już za późno, bo obaj mężczyźni nie żyją przynajmniej od kilkunastu godzin, o czym świadczyły plamy opadowe na zwłokach. Ofiary to trzydziestodziewięciolatek i sześćdziesięciodwulatek, obaj z Przemyśla. Jak wynika ze wstępnych informacji przekazanych przez interweniujących strażaków, przyczyną zgonu było najprawdopodobniej zbyt wysokie stężenie tlenku węgla, wydobywającego się z agregatu prądotwórczego zasilającego dom w energię elektryczną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Detektor tlenku węgla to koszt 100zł!Ile warte jest życie ludzkie?
Tylko ,że to ja i tylko ja decyduje w moim domu , co będzie i czy w ogóle takie gadżety kiedykolwiek kupię i zamontuje .DOSYĆ JUŻ WYMUSZANIA NA OBYWATELACH POD PRETEKSTEM " DBANIA O ICH BEZPIECZEŃSTWO' CIĄGŁYCH ZACHOWAŃ RODEM ZE SZKOPSTWA . TO MOJE ŻYCIE , MÓJ DOM , MOJA DECYZJA I WARA KAŻDEMU DUPKOWI ODE MNIE.
edzia - kto go znal - to na pewno nie ty. Powinnas sie dwa razy zastanowic zanim cos napiszesz.
Tyle, że to co napisałaś, obowiązuje obydwie strony... To tyle w temacie.
The blog is very informative and outstanding. I love reading your blog. give me lots of useful information. I will visit your blog regularly.Wuxiaworld
Detektor tlenku węgla to koszt 100zł!Ile warte jest życie ludzkie?
Tylko ,że to ja i tylko ja decyduje w moim domu , co będzie i czy w ogóle takie gadżety kiedykolwiek kupię i zamontuje .DOSYĆ JUŻ WYMUSZANIA NA OBYWATELACH POD PRETEKSTEM " DBANIA O ICH BEZPIECZEŃSTWO' CIĄGŁYCH ZACHOWAŃ RODEM ZE SZKOPSTWA . TO MOJE ŻYCIE , MÓJ DOM , MOJA DECYZJA I WARA KAŻDEMU DUPKOWI ODE MNIE.
edzia - kto go znal - to na pewno nie ty. Powinnas sie dwa razy zastanowic zanim cos napiszesz.